Sibex سیبکس

حمایت جنجالی تراشه ساز تایوانی از تحریم های آمریکا

حمایت جنجالی تراشه ساز تایوانی از تحریم های آمریکا سیبکس: موسس شرکت TSMC تایوان اعلام نمود جهانی سازی برای صنعت تراشه به انتها رسیده و از اقدامات آمریکا برای محدود کردن پیشرفت فناوری چین بوسیله محدودیت های صادراتی و تحریم ها، حمایت کرد.به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، موریس چانگ در رویدادی در تایپه اظهار داشت: در بخش تراشه ها، جهانی سازی مرده است. تجارت آزاد مرده است. فقط نگاه کنید که چین چطور تحریم شده است. من با این تحریم ها موافق هستم.

این پیشکسوت ۹۱ ساله صنعت نیمه رسانا اظهار داشت: زنجیره تامین تراشه جهانی با اقدام آمریکا برای محدود کردن دسترسی چین به پیشرفته ترین فناوری، اشنعاب بیشتری پیدا می کند و من مطمئنا از سیاست صنعتی آمریکا برای کند کردن پیشرفت چین حمایت می کنم.

چانگ اظهار داشت: چین دست کم پنج تا شش سال از فناوری تراشه سازی تایوان عقب است اما در عین حال، تایوان نباید درباره ی موقعیت خود نسبت به آمریکا ساده باشد. هنگامی که رهبران آمریکایی از از تقویت تولید فناوری پیشرفته دوست صحبت می کنند، تایوان در این سیاست قرار ندارد برای اینکه آنها مکرر نسبت به اتکا به تایوان ابراز نگرانی کرده اند.

جینا ریموندو، وزیر تجاری آمریکا، وابستگی آمریکا به تایوان برای تراشه سازی پیشرفته را در سویه غیرقابل تحمل توصیف کرد و "قانون علم و تراشه های آمریکا"ی او، برای تشویق شرکت هایی مانند TSMC و سامسونگ کره جنوبی برای فعالیت تولیدی در داخل مرزهای آمریکا، طراحی شده است.

تایوان و کره جنوبی از دیرباز قطب تراشه سازی بوده اند و TSMC در حوزه پردازنده های لوجیک پیشرفته، پیشتاز بوده در صورتیکه شرکت های سامسونگ و "اس کی هاینیکس"، بازار تراشه حافظه را تحت سلطه دارد که موجب نارضایتی فزاینده در آمریکا و اروپا شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مقامات آمریکایی می ترسند چین که تایوان را قسمتی از سرزمین خود می داند، به تصرف این جزیره با توسل به زور، اقدام نماید و همین واهمه، سبب شده است برخی در واشنگتن به فکر تدابیر مفرطی بیافتند. در بین آنها، مقامات آمریکایی سناریوهای بازی جنگی را طراحی کردند که در آن صنعت نیمه رسانای پیشرفته تایوان برای جلوگیری از افتادن به دست چین، محو و نابود می شود.
1401/12/26
23:54:48
5.0 / 5
95
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است