Sibex سیبکس

اخراج هزاران کارمند اینتل درپی کاهش فروش کامپیوتر

اخراج هزاران کارمند اینتل درپی کاهش فروش کامپیوتر به گزارش سیبکس، شرکت تراشه سازی اینتل در رویارویی با کندی بازار کامپیوتر شخصی، سرگرم برنامه ریزی برای کاهش شمار کارمندان احیانا به تعداد هزاران نفر است.به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، بلومبرگ نیوز به نقل از منابع آگاه نوشت: این اخراجها ماه جاری اعلام خواهند شد و برخی از واحدهای اینتل شامل فروش و بازاریابی امکان دارد با حذف حدود ۲۰ درصد از کارکنانشان روبرو شوند. این شرکت تا ژوییه، ۱۱۳ هزار و ۷۰۰ کارمند داشت.

اینتل در ژوییه، بعد از نتایج مالی ضعیف تر از حد معمول در سه ماهه دوم، پیشبینی فروش و سود سالانه خود در سال ۲۰۲۲ را به میزان ۱۱ میلیارد دلار پایین برد.

نرخ تورم که به بالاترین رکورد چند دهه گذشته صعود کرده و بازگشایی ادارات و مدارس، سبب شده است افراد در مقایسه با دوران پاندمی کووید، برای خرید کامپیوتر شخصی کمتر هزینه کنند.

شرکتهای تراشه سازی همینطور با محدودیتهای کووید ۱۹ در بازار چین و مناقشه اوکراین روبروست که سبب مختل شدن زنجیره تأمین و متاثر شدن تقاضا شد.

آخرین اخراج بزرگ اینتل در سال ۲۰۱۶ صورت گرفت که این شرکت حدود ۱۲ هزار شغل معادل ۱۱ درصد از کارکنانش را حذف نمود. این شرکت از آن زمان، موارد عدیل نیروی کوچکتری داشته و از آن زمان، واحدهای گوناگونی شامل مودم سلولاری و پهپاد را تعطیل کرده است. اینتل مانند خیلی از شرکتها در صنعت فناوری، اوایل سال جاری در واکنش به ضعیف شدن بازار و نگرانی نسبت به وقوع رکود اقتصادی، استخدام را متوقف کرد.

پت گلسینگر سال قبل مدیرعامل اینتل شد و برای احیای شهرت این شرکت بعنوان یک افسانه سیلیکون ولی، کوشیده است. اما حتی قبل از رکود بازار کامپیوتر شخصی، این کار دشواری بود چونکه اینتل، برتری فناوری که مدتها در اختیار داشت را از دست داده است و مدیران این شرکت اذعان دارند که فرهنگ نوآوری این شرکت در سال های اخیر گرفتار زوال شده است.

اکنون کندی گسترده بازار، به چالشها افزوده است. گروه های کامپیوتر شخصی، دیتاسنتر و هوش مصنوعی با کندی هزینه فناوری دست و پنجه نرم می کنند که روی درآمد و سود این شرکت تأثیر منفی گذاشته است.

طبق آمار موسسه تحقیقاتی IDC، فروش کامپیوتر شخصی در سه ماهه سوم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد. شرکتهای هیولت پاکارد، دل تکنولوژیز و لنوو که از پردازنده های اینتل در لپ تاپها و کامپیوتر های رومیزی استفاده می نمایند، با کاهش شدید فروش روبرو شده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تنشهای آمریکا با چین هم آینده صنعت تراشه را تیره کرده است. دولت بایدن مقررات جدیدی را برای محدود کردن صادرات شرکتهای فناوری آمریکایی به چین اعلام نموده است.

منبع:

1401/07/20
16:40:51
5.0 / 5
2441
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است