Sibex سیبکس
پاسخ دوروف به اخبار آسیب پذیری تلگرام؛

تلگرام كاربران را نمی توان از طریق دور كنترل كرد

تلگرام كاربران را نمی توان از طریق دور كنترل كرد سیبكس: موسس تلگرام در پاسخ به اخبار وجود صدمه پذیری در نسخه دسكتاپ تلگرام اعلام نمود هیچكس نمی تواند كامپیوتر یا تلگرام كاربر را از طریق دور كنترل كند مگر آنكه او فایل بدافزاری را باز كرده باشد.به گزارش سیبكس به نقل از مهر، پاول دوروف موسس تلگرام نسبت به گزارش كسپراسكی درباره وجود صدمه پذیری در نسخه دسكتاپ تلگرام واكنش نشان داده است. وی در كانال تلگرامی خود ادعا كرد این یك شكاف امنیتی واقعی در تلگرام دسك تاپ نیست.
او در ادامه نوشت: هیچكس نمی تواند از طریق دور كامپیوتر یا تلگرام شما را كنترل كند مگر آنكه یك فایل حاوی بدافزار را باز كرده باشید. این شكاف امنیتی یك نوع مهندسی اجتماعی است.
در حقیقت این یك فایل js در قالب فایل png پنهان شده و تنها درصورتی فعال می گردد كه كاربر روی گزینه Run كلیك كند. ازاین رو اگر فایل بدافزاری را باز نكرده باشید، كامپیوتر شما كاملا ایمن است.
این درحالی است كه طبق گزارش كسپراسكی در ماه اكتبر هكرها با ترغیب كاربران به دانلود یك بدافزار از توان سیستم كاربر برای استخراج ارزهای مجاز استفاده می كردند. تلگرام این مشكل را در ماه نوامبر حل كرد.

1396/11/26
16:17:31
5.0 / 5
4358
تگهای خبر: بدافزار , كاربر , كامپیوتر
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است