Sibex سیبکس

فیس بوك در آلمان محكوم شد

فیس بوك در آلمان محكوم شد سیبكس: دادگاهی در آلمان فیس بوك را به علت عدم اطلاع رسانی كافی و دقیق به كاربران از اطلاعات، محكوم كرده است.به گزارش سیبكس به نقل از میل آنلاین، یك گروه پشتیبانی از حقوق مشتری در آلمان اعلام نمود دادگاهی در این كشور استفاده فیس بوك از اطلاعات كاربران غیر قانونی است. دلیل این امر هم عدم اطلاع رسانی كافی و دقیق درباره استفاده از اطلاعات كاربران است.
دادگاه منطقه ای برلین این حكم را صادر كرده است. این در شرایطی است كه شركت های بزرگ فناوری جهت استفاده از اطلاعات شخصی كاربران در آلمان به شدت تحت بررسی هستند.این شركت ها با استفاده از اطلاعات به دست آمده تبلیغات آنلاین را به صورت هدفمند اجرا می كنند.
فدراسیون سازمان های پشتیبانی از مشتریان آلمان اعلام نموده برخی بندهای بخش تنظیمات فیس بوك و بعضی از شروط مربوط به خدمات آن ناقض قانون پشتیبانی از مشتری است. در همین راستا دادگاه تشخیص داده بخش هایی از «رضایتنامه استفاده از اطلاعات كاربر » این شبكه اجتماعی قانونی نیست.
هیكو دوئنكل افسر پلیس دادگستری در این سازمان اظهار داشت: فیس بوك «تنظیمات پیش فرضی» را كه به سود كاربر نیست در بخش privacy center مخفی می كند و هنگام ثبت نام كاربر اطلاعات كافی به او عرضه نمی دهد. این امر خلاف ملزومات رضایت آگاهانه كاربران است.
همچنین این سازمان یك كپی از حكم دادگاه را در وب سایت خود منتشر نموده است. از جانب دیگر فیس بوك اعلام نموده نسبت به رای دادگاه اعتراض خواهد نمود.

1396/11/24
14:13:08
5.0 / 5
4451
تگهای خبر: آنلاین , كاربر
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است