Sibex سیبکس
با هك كردن رایانه خود؛

گاف هکرهای هندی اسرارشان را لو داد

گاف هکرهای هندی اسرارشان را لو داد به گزارش سیبکس بی دقتی مضحک یک گروه هکری هندی سبب شد تا کامپیوتر های آنها به تروجان طراحی شده خودشان آلوده شود و تمامی اسرار این گروه افشا شود.به گزارش سیبکس به نقل از زد دی نت، گردش کار داخلی این گروه و روش های کاری آنها بعد از فعال شدن تروجان طراحی شده توسط خود آنان به صورت کامل مشخص شد.
بررسی های مؤسسه ملویربایتس نشان داده است این گروه که اسامی مستعاری مانند پچ ورک، منسون، چاینااستراتس و غیره دارند، از سال ۲۰۱۵ فعال بوده اند و تاکنون بارها با هدف سرقت اطلاعات و برخی فعالیتهای مخرب دیگر به سازمان ها و مؤسسات مختلف حمله کرده اند. آنان در سالهای اخیر به برخی مؤسسات تحقیقاتی در حوزه زیست پزشکی و علوم مولکولی هم حمله کرده اند.
در تاریخ هفتم ژانویه اعضای این گروه به اشتباه کامپیوتر های خویش را به تروجان ساخت خودشان به نام راگناتلا آلوده کردند و در نتیجه اسکرین شات های نمایشگرهای کامپیوتری، کلمات عبور تایپ شده با صفحه کلیدها و برخی داده های دیگر آنها در دسترس محققان قرار گرفت.
این تروجان که معمولا از راه ایمیل ارسال می شود، ضمن تهیه اسکرین شات از نمایشگرها، کلمات عبور، فایل های مختلف و غیره را سرقت می کند. محققان امیدوارند این اشتباه منجر به شناسایی هویت هکرهای مورد اشاره شود.

1400/10/21
23:12:10
5.0 / 5
275
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است