Sibex سیبکس

کمیته ملی شهر هوشمند تشکیل شد

کمیته ملی شهر هوشمند تشکیل شد سیبکس: رئیس مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران از ایجاد کمیته ملی شهر هوشمند آگاهی داد.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا دکتر امین فرجی امروز در نخستین رویداد ملی شهر هوشمند با اعلان اینکه این مرکز از دو سال قبل فعالیت خودرا ذیل دانشگاه تهران آغاز نموده است، اضافه کرد: این مرکز مجموعه ای است که در آن به همت تیم متخصصان اقدامات قابل توجهی را اجرائی کردیم که از آن جمله می توان به تشکیل کمیته ملی شهر هوشمند اشاره نمود.
وی راه اندازی این کمیته را برمبنای امضای موافقیت نامه میان این مرکز تحقیقات و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست و اظهار نمود: فاز اول راه اندازی این کمیته اجرا شد و فاز دوم در حوزه فعال شدن این کمیته کلید خواهد خورد.
فرجی، ساماندهی استقرار شهرهای هوشمند را از ماموریت های این کمیته عنوان نمود و تصریح کرد: استقرار شهرهای هوشمند نیازمند الگوی بومی است که در این راستا سعی کردیم همکاریهای این مرکز را با بخش های دولتی، عمومی و خصوصی توسعه دهیم، ضمن آنکه در حوزه همکاریهای بین المللی نیز اقدام شده است.
رئیس مرکز تحقیقات شهر هوشمند امضای تفاهم نامه با کشورهای اسپانیا، امریکا، انگلستان، استرالیا و هند را در امتداد توسعه همکاری ها در سطح بین المللی دانست.
وی با اشاره به رویداد امروز اشاره کرد: استقرار شهر هوشمند از دغدغه های کشور است و در این عرصه بجای در کنار هم بودن دستگاهها شاهد در مقابل هم بودن نهادها هستیم.
فرجی افزود: ما سامانه ای را برای رتبه بندی شهرها در زمینه هوشمندسازی رونمایی کردیم که از سال آینده جایزه ملی شهر هوشمند بر طبق این سامانه اعطا می شود.
منبع:

1400/09/05
21:08:46
5.0 / 5
251
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است