Sibex سیبکس

چند درصد آمریکایی ها از اینترنت استفاده نمی کنند؟

چند درصد آمریکایی ها از اینترنت استفاده نمی کنند؟ آنلاین شدن برای خیلی از کاربران همچون آمریکایی ها، راه مهمی برای ارتباط با دوستان و خانواده، خرید، دریافت اخبار و جست وجوی اطلاعات است. با این وجود، تحقیقات نشان داده که امروزه 7 درصد از بزرگسالان ایالات متحده می گویند که از اینترنت استفاده نمی کنند.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، عدم پذیرش اینترنت با برخی از متغیرهای جمعیت شناسی مرتبط می باشد، اما این متغیرها به شدت به سن ارتباط دارد، در عین حال طبق گزارش نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو، آمریکایی های مسن تر همچنان یکی از گروه هایی هستند که پایین ترین میزان استفاده از اینترنت را دارند. امروزه، گزارش می شود که ۲۵ درصد از بزرگسالان ۶۵ سال و بالاتر، هیچ گاه آنلاین نمی شوند، درحالی که بزرگسالان کمتر از ۶۵ سال، سهم بسیار کمتری از این آمار دارند.
میزان تحصیلات و درآمد خانوار نیز متغیرهایی از احتمال آفلاین بودن افراد است. حدود ۱۴ درصد از بزرگسالان با تحصیلات دبیرستانی یا کمتر از اینترنت استفاده نمی کنند، اما این سهم با افزایش سطح تحصیلات کاهش پیدا می کند. بزرگسالانی که در خانوارهایی با درآمد کمتر از ۳۰ هزار دلار در سال زندگی می کنند، بسیار بالاتر از کسانی که درآمد سالانه خانواده آنها ۷۵ هزار دلار یا بیشتر است، احتمال دارد که از اینترنت استفاده نکنند و این میزان، ۱۴ درصد در مقابل یک درصد است. در مقابل، هیچ تفاوت آماری مدلول داری در استفاده از اینترنت برمبنای جنسیت، نژاد و قومیت یا نوع جامعه وجود ندارد.


با وجود این که برخی گروه ها بطور مداوم نرخ پذیرش اینترنت پایین تری دارند، اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی ها حالا آنلاین هستند، برای اینکه برنامه های دولتی و خدمات اجتماعی درحال انجام، مناطق محروم را به پذیرش اینترنت تشویق می کند. با گذشت زمان، جمعیت آفلاین این کشور درحال کاهش است و برای برخی گروه ها این تغییرات خصوصاً چشم گیر بوده است. بعنوان مثال، ۸۶ درصد از بزرگسالان ۶۵ سال و بالاتر در سال ۲۰۰۰ آنلاین نبودند. امروز این رقم تنها به یک چهارم کم شده است.
سهم بزرگسالان آفلاین ۵۰ تا ۶۴ ساله از سال ۲۰۱۹، هشت درصد کم شده و از ۱۲ درصد به ۴ درصد رسیده است. سهم بزرگسالان سیاه پوست و اسپانیایی تبار آفلاین نیز در ضمن این دوره به میزان قابل توجهی کم شده و از ۱۵ درصد به ۹ درصد میان سیاهپوستان و از ۱۴ درصد به ۵ درصد در بین افرادی که اسپانیایی تبار هستند، رسیده است.

1400/09/01
22:48:22
5.0 / 5
48
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است