Sibex سیبکس

توشیبا سه تکه می شود

توشیبا سه تکه می شود شرکت توشیبای ژاپن به منظور بازسازی ارزش بازار خود و پاسخگویی به تقاضای سهامداران کنشگر، می خواهد به سه شرکت تجزیه شود که به زیرساخت، دستگاهها و تراشه های حافظه متمرکز خواهند شد.به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، این گزینه یکی از پیشنهادهای مورد بحث در توشیبا بود که سال جاری بعد از شورش سهامداران، ناچار شد کمیته ای برای اصلاح استراتژی شرکت تشکیل دهد. این اقدام از فشار سهامداران کنشگری که حالا بخش زیادی از سرمایه گذاران شرکت توشیبا را می سازند، خواهد کاست.

سخنگوی توشیبا اعلام نمود تحت این برنامه توشیبا به سه شرکت تقسیم می شود و سهام هر کدام از این شرکتها در مدت چند سال آینده عرضه خواهد شد. این اقدام یک گزینه استراتژیک است که مورد بررسی قرار گرفته است.

توشیبا درحال طراحی یک برنامه میان مدت برای تقویت ارزش شرکت است. روزنامه نیک کی پیش تر گزارش کرده بود که توشیبا می خواهد تا سال ۲۰۲۳ تجزیه شود.

بر اساس گزارش رویترز، توشیبا اعلام نمود هیچ تصمیم قطعی از جانب توشیبا گرفته نشده است و اگر تصمیمی گرفته شود که احتیاج به افشا داشته باشد، آنرا اعلام می کند.

توشیبا در سال های اخیر سرمایه گذاری از جانب سرمایه گذاران خارجی را قبول کرد تا با مشکلات مالی که بعد از ورشکستگی سال ۲۰۱۷ وستینگ هاوس الکتریک - شرکت تابعه نیروگاه هسته ای آمریکایی خود - پیدا کرد، روبرو شود. تحقیقات مستقلی که در ژوئن انجام شد، نشان داد توشیبا سال قبل با دولت ژاپن تبانی کرده است تا مانع تاثیرگذاری سرمایه گذاران خارجی کنشگر در هیات مدیره اش شود. در نتیجه در مجمع عمومی سهامداران، رئیس هیات مدیره برکنار شد که پیروزی کم سابقه ای برای سهامداران کنشگر بود.

منبع:

1400/08/18
21:10:20
5.0 / 5
252
تگهای خبر: آمریكا , بازار , تراشه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است