Sibex سیبکس
موافق وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات

طاهری: ایران هوشمند و حکمرانی داده از برنامه های زارع پور است

طاهری: ایران هوشمند و حکمرانی داده از برنامه های زارع پور است به گزارش سیبکس نماینده مردم زنجان در مجلس با اشاره با سوابق اجرایی و تحصیلات وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: وزیر پیشنهادی ارتباطات قول داده تا تمامی این برنامه ها در زمینه شبکه ملی اطلاعات را به صورت جدی پیگیری کند.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، مصطفی طاهری در جلسه علنی نوبت عصر امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تحصیلات ایشان در همه مقاطع با وزارت خانه مربوطه مرتبط می باشد. بعد از آنکه هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت شدند، در کشورمان در این رشته اساتید و دانشجویان خوبی داشتیم. بنابراین، ارتباط ایشان با نخبگان همچنان ادامه دارد.
نماینده مردم زنجان در مجلس در مورد سوابق اجرایی وزیر پیشنهادی ارتباطات اظهار داشت: ایشان عضو کمیسیون راهبردی شورایعالی فناوری اطلاعات بودند. از سوی دیگر، ایشان در مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه دیجیتال وزارت ارشاد بودند. همینطور ایشان رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه بودند.
وی ادامه داد: در بحث کمی کسب عناوین برتر، مدیر نمونه، لوح های مختلف تقدیر و البته رضایت عمومی از ایشان در قوه قضائیه وجود داشته است. ایشان در هشت محور برنامه دارند که مهم ترین آنها عبارت از ایران هوشمند و حکمرانی داده است. این مورد به دولت الکترونیک ربط دارد. گویا اختیار خاصی از آقای رئیسی گرفتند تا حکمرانی دیجیتال را افرایش دهند. این مورد به شفافیت اقتصادی و مبارزه هوشمند با فساد کمک خواهد نمود.
طاهری همینطور با اشاره به اینکه شبکه ملی اطلاعات و توسعه زیرساخت ها یکی دیگر از مسائل مهمی است که در سخنان و برنامه های زارع پور به چشم می خورد، اظهار داشت: رشد شبکه ملی اطلاعات این چند ساله نامتوازن بوده و حدود ۴۰ تکلیفی که از جانب شورایعالی در طرح کلان معماری برعهده وزارت گذاشته شده مختص به رشد همین شبکه است که برای اجرای ۱۳ تکلیف باقیمانده هم احتیاج به همکاری وزارت ارتباطات و فناوری وجود دارد و وزیر پیشنهادی ارتباطات قول داده تا تمامی این برنامه ها را به صورت جدی پیگیری کند.
منبع:

1400/05/31
13:08:45
5.0 / 5
220
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است