Sibex سیبکس
پس از انتقادات گسترده؛

فیسبوک بالاخره محتوای دروغ در مورد خطرات واکسن کرونا را حذف نمود

فیسبوک بالاخره محتوای دروغ در مورد خطرات واکسن کرونا را حذف نمود سیبکس: به دنبال انتقادهای گسترده از فیسبوک و اینستاگرام، این دو شبکه اجتماعی سرانجام ده ها صفحه را که اطلاعات غلطی در مورد واکسن های کرونا منتشر می کردند، حذف کردند.به گزارش سیبکس به نقل از رویترز، مدتی پیش کاخ سفید از شبکه های اجتماعی آمریکایی خواسته بود تا کنترل شدیدتری بر روی مطالبی که در آنها در مورد بیماری کرونا به اشتراک گذارده می شود، اعمال کنند.
دولت بایدن در ماه های اخیر بارها به یوتیوب، توئیتر و گوگل هم به سبب بی توجهی به بازنشر اخبار دروغین در مورد واکسن های کرونا اعتراض کرده است. اما این شبکه های اجتماعی چندان توجهی به این مساله نشان نداده اند، این در حالیست که انتشار اطلاعات دروغین مذکور باعث شده تا میلیونها نفر در آمریکا تمایلی به واکسن زدن نداشته باشند و نگران تبعات خطرناک این کار باشند.
بررسی های مرکز مقابله با نفرت پراکنی دیجیتال در آمریکا نشان میدهد ۱۲ حساب کاربری در شبکه های اجتماعی این کشور دو سوم اطلاعات دروغین در مورد واکسن های کرونا را منتشر می کنند.
فیس بوک روش انجام این تحقیق را زیر سوال برده، اما می گوید بیش از ۳۶ صفحه، گروه و حساب کاربری را در فیسبوک و اینستاگرام حذف کرده که با ۱۲ کاربر ناقض سیاست های آن در ارتباط بوده اند.
فیس بوک همین طور اعلام نموده که مجازات هایی را برای حدود ۲۴ صفحه، گروه و حساب کاربری دیگر که با این ۱۲ کاربر در ارتباط بوده اند، در نظر گرفته است. در صفحات بسته شده ادعاهایی در مورد ناموثر بودن واکسن های کرونا، نصب ریزتراشه در آنها، نازاشدن زنان در صورت تزریق واکسن و غیره مطرح گردیده است.


منبع:

1400/05/30
13:37:45
5.0 / 5
402
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است