Sibex سیبکس
حاكمیت سایبری در خارج از كشور-۴۰

اپل با كنترل داده های محلی توسط دولت چین موافقت نمود

اپل با كنترل داده های محلی توسط دولت چین موافقت نمود اپل به منظور تداوم فعالیت در چین موافقت کرده که داده های محلی کاربران خویش را در این کشور ذخیره کرده و دسترسی دولت به آنها را ممکن کند.به گزارش سیبکس به نقل از انگجت، اپل پیش از این با هدف جلب رضایت دولت چین برخی اپلیکیشن ها مانند یک نقشه موبایلی و برخی بازی های ویدئویی را حذف کرده بود.
بر اساس اسنادی که توسط نیویورک تایمز بررسی شده، اپل کنترل مراکز داده جدید خویش را در گویانگ - که گفته می شود ماه آینده تکمیل می شود - و در منطقه مغولستان داخلی واقع است را به دولت چین واگذار کرده است.
دولت چین در سال ۲۰۱۶ قانونی را تصویب کرد که به باعث آن تمامی اطلاعات شخصی و داده های مهم کاربران چینی که توسط شرکتهای فناوری خارجی جمع آوری می شود، باید در چین باقی بماند و تصمیم تازه اپل هم در جهت تبعیت از همین قانون است.
پیش از این اپل داده های کاربران خدمات آی کلود در چین را هم از چند سرور که در خارج از چین قرار داشتند به داخل این کشور منتقل کرد. چین دغدغه های در ارتباط با امنیت ملی و نگرانی از سوءاستفاده سایر کشورها از اطلاعات خصوصی مردم این کشور را عامل تصمیم های مورد اشاره می داند.
در حال حاضر داده های ذخیره شده مردم چین در سرویس آی کلود اپل توسط شرکتی چینی به نام Guizhou-Cloud Big Data (GCBD) مدیریت می شود که وابسته به دولت چین و تحت نظر آن است.
اپل حتی کلیدهای دیجیتال مورد نیاز برای رمزگشایی از داده های قفل شدن کاربران چینی را هم از آمریکا به این کشور انتقال داده است.


منبع:

1400/02/29
12:02:21
5.0 / 5
274
تگهای خبر: آمریكا , اپل , اپلیكیشن , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است