Sibex سیبکس
با تحریم اقتصادی؛

آمریكا روسیه را به انتقام گیری از حملات سولارویندز تهدید كرد

آمریكا روسیه را به انتقام گیری از حملات سولارویندز تهدید كرد جن پساکی دبیر مطبوعاتی کاخ سفید اشاره کرد دولت آمریکا در حال برنامه ریزی برای انتقام گیری از روسیه به سبب طراحی حملات سایبری مقابل شرکت سولارویندز است.به گزارش سیبکس به نقل از سی ان بی سی، وی افزود اگر قطعا مشخص شود که حملات سایبری به سولارویندز کار روسیه بوده، دولت آمریکا مجموعه ای از واکنش ها را مقابل این کشور اعمال می کند که نمونه های تعدادی از آنها قبلاً دیده شده و برخی نیز تاکنون دیده نشده اند.
حملات هکری به شرکت آمریکایی سولارویندز که هزاران مشتری در داخل این کشور و خارج از آن از نرم افزار کنترل فرایندهای آن استفاده می نمایند، موجب شد اطلاعات خصوصی ده ها شرکت بزرگ و وزارت خانه دولتی در آمریکا سرقت شود.
از سوی دیگر نیویورک تایمز در گزارش مستقلی از شروع اقدامات انتقام جویانه ایالات متحده مقابل روسیه ظرف سه هفته آینده آگاهی داده است. منابع باخبر می گویند قسمتی از این اقدامات در قالب تحریم های اقتصادی جدید ضد روسیه انجام می شود و جو بایدن رئیس جمهور آمریکا یک فرمان اجرائی جدید را نیز با هدف افزایش ایمنی شبکه های دولتی دیجیتال این کشور امضا خواهد نمود.
گفته می شود دولت بایدن به دنبال مقابله با تبعات یک حمله هکری دیگر است که مقابل نرم افزار اکسچینج سرور مایکروسافت صورت گرفته و چین عامل آن دانسته می شود. مایکروسافت هفته قبل وصله های نرم افزاری خودرا برای مقابله با این لطمه پذیری عرضه نمود و ادعا نمود یک گروه هکری وابسته به دولت چین از حفره های مورد اشاره برای نفوذ به شبکه های کامپیوتری شرکتها و سازمان های مختلف در آمریکا بهره برده اند.
مایکروسافت این حملات را محدود و هدفمند توصیف کرده و افزوده که بیش از ۲۰ هزار سازمان در آمریکا و ده ها هزار سازمان در اروپا و آسیا تحت تأثیر آن قرار گرفته اند.

1399/12/19
15:05:05
0.0 / 5
645
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است