Sibex سیبکس

هشدار كاخ سفید درباره قربانیان هك ایمیل مایكروسافت

هشدار كاخ سفید درباره قربانیان هك ایمیل مایكروسافت کاخ سفید اعلام نمود هکرهایی که با بهره برداری از لطمه پذیریهای نرم افزار مایکروسافت دست به حمله زده اند، شمار نگران کننده ای قربانی داشته اند.به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، این اظهارات کاخ سفید نشان داد که کمپین جاسوسی سایبری که نرم افزار ایمیل اکسچنج مایکروسافت را هدف گرفته است، یک تهدید جدی ایجاد کرده است. جن ساکی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید به خبرنگاران اظهار داشت: این لطمه پذیری مهمی است که می تواند تبعات گسترده ای داشته باشد. ما نگران هستیم که شمار زیادی قربانی وجود دارد.

ظاهرا یک گروه هکر چینی که مایکروسافت آنرا هافنیوم نامیده است، از ژانویه با بهره برداری از لطمه پذیریهای امنیتی شناسایی نشده به سرورهای ایمیل مایکروسافت رخنه کرده اند و بدون این که یک ایمیل یا ضمیمه مخرب ارسال کنند، بی سروصدا به بیرون کشیدن اطلاعات از صندوقهای ایمیل کاربران اقدام نموده اند.

تاکنون قربانیان معدودی از این حمله هک نامشان افشا شده است. مایکروسافت هفته گذشته اعلام نمود هدف این هکرها پژوهشگران بیماری عفونی، شرکتهای حقوقی، موسسات آموزش عالی، پیمانکاران دفاعی، اندیشکده ها و گروههای غیردولتی بوده اند.

محققات سکیور ورکس شرکت دِل تکنولوژیز سه شنبه گذشته اعلام نمودند روند رخنه هکرها در یکشنبه گذشته یک دفعه افزایش یافت که نشان میدهد هکرها با آگاهی از این که شناسایی شده اند، فعالیتشان را افزایش داده اند.

عمده عملیات هک در آمریکا متمرکز بوده اما قربانیان دیگری در سراسر جهان وجود دارند. مقامات نروژی اعلام نمودند شاهد استفاده محدود از ابزارهای هک گروه هافنیوم در کشورشان بوده اند. یک مقام سایبری اروپایی اظهار داشت: شهرداری پراگ و وزارت کار و امور اجتماعی جمهوری چک همچون کاربرانی بوده اند که هدف قرار گرفته اند. راحتی بهره برداری از حفره های امنیتی در این تکنیک به مفهوم آن بوده که هکرها از شروع سال مشغول دروی اطلاعات بوده اند.

نگرانی فعلی این است که سایر هکرها ممکنست به این سمت جلب شوند.

بر اساس گزارش رویترز، بااینکه مایکروسافت وصله های امنیتی برای لطمه پذیرها منتشر نموده و دولت آمریکا همچون جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی از کاربران خواسته اند نرم افزار خودرا به روزرسانی کنند اما در حقیقت چنین نیست. در این بین، هکرها در حال بررسی اصلاحات برای مهندسی معکوس ابزارهای هافنیوم و استفاده از آنها برای مقاصد خود هستند. اگر چنین اتفاقی روی دهد، حملات سایبری تهاجمی تر خواهد شد.
1399/12/16
14:00:10
0.0 / 5
513
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است