Sibex سیبکس
حاكمیت سایبری خارج از كشور-۳۱

شكایت جدید ضد اپل در ایتالیا به ثبت رسید

شكایت جدید ضد اپل در ایتالیا به ثبت رسید به گزارش سیبکس یک آژانس پشتیبانی از مصرف کنندگان در ایتالیا از اپل شکایت کرده و خواستار غرامتی ۶۰ میلیون یورویی شده است.به گزارش سیبکس به نقل از گیزموچاینا، اخیرا یک آژانس پشتیبانی از مصرف کنندگان ایتالیا از اپل شکایت کرده است. بر اساس گزارش ها این شکایت گروهی در دادگاه میلان ثبت شده و ادعا می کند اپل مشتریان را فریب داده است.
شکایت در ارتباط با بیشتر از یک میلیون دستگاه آیفون۶ُ، ۶ پلاس، ۶ اس و ۶ اس پلاس است که بین ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ میلادی به فروش رسیده است.
به طور دقیق تر این شکایت در ارتباط با کندتر شدن عملکرد باتری دستگاه ها از جانب اپل در سری آیفون۶ است. در مارس ۲۰۲۰ اپل مجبور شد برای شکایت مشابهی مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار جریمه بپردازد.
از سوی دیگر شکایت جدید در حالی ثبت شده که یک ماه قبل اپل به علت ادعای گمراه کننده در مورد ضدآب بودن دستگاه با جریمه ای ۱۰ میلیون یورویی در ایتالیا روبرو شده است. در هر حال آژانس پشتیبانی از مصرف کننده خواستار غرامتی ۶۰ میلیون یورویی (۷۳ میلیون دلار) است.
در اصل مبنای شکایت آن است که اپل با کند کردن عملکرد دستگاههای قدیمی خود و خسارت به باتری، اقدامی ناعادلانه انجام داده است. اپل برای مرتفع ساختن این چالش طرح جایگزین کردن باتری با قیمت اندک را اعلام نمود.

1399/11/08
15:06:42
0.0 / 5
963
تگهای خبر: آیفون , اپل , باتری , دستگاه
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است