Sibex سیبکس

كاربران چشم دیده بان توییتر می شوند

كاربران چشم دیده بان توییتر می شوند به گزارش سیبکس شرکت توییتر برنامه آزمایشی را راه اندازی کرده که تحت آن کاربران توییتهایی را مشخص می کنند که معتقدند که حاوی اطلاعات نادرست هستند و در اینباره توضیحی می نویسند.به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، توییتر در یک پست وبلاگ اعلام نمود این پروژه که بِرد واچ (Birdwatch) نام دارد در ابتدا در آمریکا به راه افتاده است. این شبکه اجتماعی سال قبل افزودن برچسبها و هشدارهایی درباره اطلاعات نادرست منتشره در این سایت همچون اطلاعات پیرامون همه گیری کووید ۱۹ و انتخابات آمریکا را شروع کرد.

این برنامه در بخش جداگانه ای از توییتر به نشانی Twitter twitter.com/i/birdwatch قرار دارد و تنها شرکت کنندگانی که جهت شرکت در این برنامه آزمایشی را درخواست کرده اند می توانند پستهایی ارسال نمایند که اطلاعات نادرست را شناسایی و نادرستی آنها را اثبات می کنند. نوشته های آنها در ابتدا برای کاربران خارج از گروه آزمایشی در توییتر قابل مشاهده نخواهد بود و تنها در سایت بردواچ دیده می شود.

توییتر پیشبینی کرده که نهایتا بین هزار تا ۱۰۰ هزار نفر در این برنامه شرکت می کنند و بابت این مشارکت پولی دریافت نمی کنند.

کیت کولمان، نایب رئیس محصول توییتر اظهار نمود: هنگامی که در بین مشارکت کنندگان مختلف اتفاق نظری حاصل شود، نهایتا می خواهیم این یادداشتها را مستقیما در توییتها برای مخاطبان جهانی توییتر قابل مشاهده نماییم. شرکت کنندگان آزمایشی این برنامه می توانند به مفید بودن یادداشتهای مشارکت کنندگان دیگر امتیاز دهند.

بر اساس گزارش رویترز، کولمان تصریح کرد ایجاد چنین جامعه ای چالشهای گوناگونی نظیر کوشش برای مقاومت در مقابل دستکاری و عدم اکثریت یافتن یک گروه خاص یا رفتار جانبدارانه دارد با این وجود بر این باوریم که این مدل ارزش امتحان کردن دارد.

منبع:

1399/11/07
23:36:49
0.0 / 5
764
تگهای خبر: آمریكا , سایت , كاربر , وب
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است