Sibex سیبکس

تجهیز همه روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت تا آخر سال

تجهیز همه روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت تا آخر سال به گزارش سیبكس وزیر ارتباطات با اشاره به تسهیل دسترسی دانش آموزان به اینترنت اظهار داشت: وقتی متوجه مشكل حاد اینترنت در دو شهرستان استان زنجان شدیم و فهمیدیم كودكان این مناطق با مشكل آموزش مجازی مواجهند، تصور كردیم اینها بچه های خود ما هستند كه نمی توانند از ساعات آموزشی برخوردار باشند و از همه توان برای رفع مشكلات این مناطق استفاده كردیم.


به گزارش سیبکس به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در جلسه بررسی مشکلات ارتباطی استان زنجان که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور امام جمعه، استاندار و سرپرست اداره فناوری اطلاعات استان و مسئولان مخابرات و همراه اول کشور برگزار شد، اظهار نمود: پروژه های ارتباطی استان زنجان پیشرفت خوبی داشته اند به صورتی که تا حالا ۷۰ سایت برای ۹۵ روستا دایر شده است.
وی ضمن اشاره به تاسیس دو سایت جاده ای در این استان خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد از مبلغ برای تامین برق این سایت ها از طرف وزارت ارتباطات و ۵۰ درصد مابقی از جانب استانداری زنجان تقبل شده است. شرکت ایرانسل هم راه اندازی دکل را سریع در دستور کار خود قرار داده، تا دهه فجر این سایت های روستایی به پایان برسد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در کوشش برای رفع مشکلات ارتباطی استان زنجان هستیم، تصریح کرد: وقتی متوجه مشکل حاد اینترنت دو شهرستان زنجان شدیم و فهمیدیم کودکان این مناطق با مشکل آموزش مجازی مواجهند تصور کردیم اینها بچه های خود ما هستند که نمی توانند از ساعات آموزشی برخوردار باشند و از همه توان برای رفع مشکلات این مناطق استفاده کردیم.
آذری جهرمی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا مشکلات ارتباطی استان هایی مانند: هرمزگان، سیستان و بلوچستان، زنجان، کهیگلویه و بویراحمد، کردستان، فارس و زنجان رفع گردد.

تجهیز روستاها به اینترنت
وی ضمن اشاره به اینکه تا آخر سال جاری همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت مجهز می‎شوند بیان کرد: دوستان ما همه ظرفیت ها را به کار گرفته اند تا همه روستاهای بیش از ۲۰ خانوار از اینترنت بهره مند شوند. ما این نوع خدمت رسانی به مردم را نعمتی از طرف خدا می دانیم و از خداوند تشکر می نماییم.
اگر کرونا سال ۹۵ می آمد چه می شد؟
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه در سال ۹۶ عمده روستاهای ایران از اینترنت محروم بودند تصریح کرد: گاهی اوقات مرور می کنم که اگر بیماری کرونا در سال ۹۵ به ایران می آمد چه میزان از دانش آموزان از تحصیل محروم می شدند؟ سلامت چه تعداد خانواده لطمه می دید؟ همکاران من در این سال ها زحمت کشیدند تا تعداد زیادی از روستاها از اینترنت بهره مند شوند.

آذری جهرمی ضمن اشاره به جوسازی و اغراق هایی که این روزها در فضای مجازی درباره ضعف اینترنت روستایی و اینکه عکسی در فضای مجازی رد و بدل می شود که در فلان روستا اینترنت وجود ندارد و برخی رسانه های داخلی هم منتظر هستند تا خدمات حوزه ارتباطات در توسعه اینترنت روستایی را نقد کنند، اظهار داشت: البته من به آنها حق می دهم تا ما را نقد کنند اما در کنار نقد باید خدماتی که ارائه شده است را بینند. در آن سو ضدانقلاب هم که منتظر سیاه نمایی است از این مساله سواستفاده می کند و همین موضوع سبب دلسردی همکاران تلاشگر من می شود.
وی افزود: افرادی که برای تسهیل دسترسی ارتباطی کوشیده اند پیش من گلایه می کنند که زحمات ما دیده نمی گردد و پاسخ من این است که مکدر نباشید و این عکس ها و اخبار را فرصت بدانید برای رفع کاستی ها و مشکلات. به همکارانم سفارش کردم تا گروهی درست نماییم و هر عکسی فارغ از اینکه حقیقت باشد یا کذب را در آن منتشر و پیگیری نماییم تا اگر مشکلی وجود داشت خیلی سریع پیگیری و رفع گردد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد به همه مدیران کل ابلاغ کرده که این بزرگترین فرصت است تا اشکالات را رفع نماییم و وقتی مردم تلاش شما را می بینند خوشحال می شوند.
آذری جهرمی درباره کسانی که به دنبال جوسازی رسانه ای هستند، اظهار داشت: کسانی که عکس ها و فیلم های نقاط محروم را با هدف این مجموعه ارتباطات دلسوزی نداشتن همکاران من منتشر می کنند، از این مساله غافلند که ما هوشیاریم و همه مشکلات را می بینیم و پیگیری می نماییم و با این روش، توانمندی های مان به معرض نمایش گذاشته می شود. ما اعتقاد داریم رسیدن به کمال دو بعد دارد یکی شخصی و دیگری خدمت به خلق است که سبب تعالی انسان می شود. امیدوارم این اقدامات ما ذخیره خیر برای دنیا و آخرت باشد.

وی ضمن اشاره به افتتاح پروژه های ارتباطی استان زنجان در دهه فجر بیان کرد: گزارش اتمام پروژه ها و خدمات در دهه فجر بانام شهید «شهریاری» به مردم ارائه نماییم تا اثری ماندگار برای مردم این استان باشد.

منبع:

1399/09/12
13:24:06
5.0 / 5
828
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است