Sibex سیبکس
شكایت به دادگاه؛

استارت آپ های هندی ضد گوگل متحد می شوند

استارت آپ های هندی ضد گوگل متحد می شوند به گزارش سیبكس استارت آپ های هندی تصمیم دارند با اتحاد با یكدیگر ضد سلطه بیش از اندازه گوگل بر اپلیكیشن های كلیدی به دولت هند یا دادگاه شكایت كنند.به گزارش سیبکس به نقل از رویترز، حدود۱۲ استارت آپ فناوری در هند که از سلطه گوگل بر اپلیکیشن های کلیدی خسته شده اند، تصمیم دارند این شرکت آمریکایی را به چالش بکشند. این شرکت ها مشغول بررسی روش های مختلف برای این امر همچون شکایت به دولت هند و دادگاه هستند.
هرچند گوگل همکاری نزدیکی با بخش نوپای استارت آپ ها در هند دارد و مشغول افزایش سرمایه گذاری خود در این بخش است، اما به تازگی به علت برخی عملکردهای ناعادلانه، شرکت های هندی را عصبانی کرده است.
درهمین راستا کارآفرینان هندی در هفته گذشته با برگزاری دو ویدئو کنفرانس استراتژی های مختلف برای اقدامی ضد گوگل را بررسی کردند.
دینش آگراوال مدیر ارشد اجرایی شرکت تجارت آنلاین «ایندیا مارت» می گوید: این یک جنگ سخت خواهد بود. گوگل دیر یا زود در این مبارزه می بازد.
به گفته او مدیران ارشد اجرایی شرکت ها برای ایجاد یک اتحادیه جدید استارت آپی بحث و گفتگو کردند که هدف اصلی آن اعتراض به دولت هند و دادگاه ها ضد گوگل است.
در هند نیم میلیارد کاربر تلفن هوشمند وجود دارد که ۹۹ درصد آنها از موبایل های اندرویدی استفاده می نمایند. بعضی از استارت آپ های هندی معتقدند همین منجر به گسترش سلطه گوگل بر انواع اپ ها و سرویسهای مختلف در این کشور شده است. اما شرکت آمریکایی این ادعا را رد می کند.
ماه گذشته گوگل اپلیکیشن پرداخت Paytm را به علت نقض قوانین از پلی استور خود حذف نمود و این سرآغاز اعتراضات استارت آپ های هندی شد.
البته چند ساعت بعد و بعد از آنکه Paytm تغییراتی در اپ ایجاد کرد، گوگل باردیگر آنرا در پلی استور ارائه کرد.

1399/07/13
21:19:59
5.0 / 5
1276
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است