Sibex سیبکس

موبایل های 5G چه قیمتی دارند؟

موبایل های 5G چه قیمتی دارند؟ به گزارش سیبكس به قول رئیس كمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردكنندگان موبایل، اگر فناوری نسل پنجم اینترنت همراه تجاری شود، كمپانی های بزرگ مبادرت به تولید مدلهای میان رده با قابلیت پشتیبانی از این تكنولوژی خواهند كرد و البته همین حالا هم بعضی از تولیدكنندگان تلفن همراه مدل هایی از موبایل های با ارزش ۳۰۰ یورو و كمتر از آن تولید و روانه بازار جهانی كرده اند كه به چیپ ست نسل پنجم (5G) مجهز است.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، زمزمه های پیاده سازی اینترنت نسل پنج و گمانه زنی ها پیرامون زمان تجاری شدن آن از ماه ها پیش، خیلی از کاربران را به فکر تغییر و به روزرسانی تلفن همراه خود از نسل چهار به پنج انداخته است. این در حالیست که نوسانات نرخ ارز و شرایط پیرامون تأمین و عرضه تلفن همراه سبب افزایش قیمت موبایل شده و برنامه ریزی کاربران برای ارتقاء نسل تلفن همراهشان را بر هم زده است.
از طرفی بعد از استقرار اولیه شبکه نسل پنجم اینترنت تلفن همراه و وعده وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تجاری شدن خدمات نسل پنجم در مناطق پرجمعیت شهری تا پیش از آخر مسئولیت دولت، حالا نقش تلفن های همراه با قابلیت پشتیبانی از اینترنت 5G پررنگ تر از گذشته شده است.
از طرفی تصور عمومی این است که تلفن های همراهی که هم اکنون از نسل پنجم اینترنت همراه پشتیبانی می کنند، مدلهای گران قیمتی با ارزش بیشتر از ۳۰۰ یورو هستند. در حالیکه بعضی از تولیدکنندگان تلفن همراه مدل هایی از موبایل های با ارزش ۳۰۰ یورو و کمتر از آن تولید و روانه بازار جهانی کرده اند که مجهز به چیپ ست نسل پنجم (5G) است.
در این راستا رضا قربانی -رییس کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل- در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: معمولا تولیدکنندگان تجهیزات الکترونیکی قبل از تجاری شدن تکنولوژی های جدید، مبادرت به عرضه مدلهای محدودی از محصولات خود، با پشتیبانی از آن فناوری می کنند. این اقدام به علت تحلیل بازخورد از مصرف کننده و بررسی نقاط قوت و ضعف خود در مواجهه با آن فناوری صورت می گیرد. البته بخشی از این اقدام هم به قدرت نمایی در مقابل رقبا بازمی گردد.
وی با اشاره به تغییر رویکرد تولیدکنندگان بعد از تجاری شدن تکنولوژی جدید همچون 5G اظهار داشت: مسلما اگر فناوری نسل پنجم اینترنت همراه تجاری شود، کمپانی های بزرگ به سرعت مبادرت به تولید مدلهای میان رده با قابلیت پشتیبانی از این تکنولوژی خواهند کرد. بدین سان مردم نباید از این بابت نگران باشند، چونکه با توسعه نسل پنجم اینترنت، ابزارهای مبتنی بر این فناوری هم به سرعت و با قیمت ارزان تر در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.
رئیس کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل متذکر شد: مطمئنا بعد از تجاری شدن کامل 5G که وعده آن در ایران تا آخر دولت یازدهم داده شده است، هرکدام از تولیدکنندگان موبایل بین ۱۰ تا ۱۵ مدل مجهزبه 5G در رنج میان رده تولید و روانه بازار خواهند کرد و به صورت خودکار در موبایل های نسل بعدی، فناوری 5G جایگزین 4G خواهد شد. تا آخر سال ۲۰۲۰ و اوایل سال ۲۰۲۱شاهد عرضه مدل هایی مجهز به 5G خواهیم بود که بعد از آن با شکل گیری رقابت بین برندها، کاهش قیمت موبایل های 5G را به دنبال خواهد داشت.
به قول قربانی، هم اکنون برندهای شیائومی، پوکوفون و هواوی مدل هایی از موبایل های مجهز به 5G در بازار ایران عرضه نموده اند که ارزشی پایین تر از ۳۰۰ یورو دارند.1399/07/11
21:03:12
5.0 / 5
1288
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است