Sibex سیبکس
در تازه ترین اظهارنظرها اعلام شد؛

مخالفت آمریكا و چین با نحوه خرید تیك تاك توسط اوراكل

مخالفت آمریكا و چین با نحوه خرید تیك تاك توسط اوراكل به گزارش سیبكس در شرایطی كه دولت آمریكا می گوید مدل تجاری خرید تیك تاك توسط اوراكل دغدغه های امنیت ملی آنرا برطرف نمی كند، مقامات چینی هم نگرانی های دیگری را مطرح كرده اند.به گزارش سیبکس به نقل از آسین ایج، مقامات آمریکایی می گویند نحوه خرید تیک تاک توسط اوراکل را بررسی می کنند تا مشخص شود این معامله چگونه باید تنظیم شود تا نگرانی های مربوط به حفظ امنیت ملی آمریکا رفع گردد.
تیک تاک با صدور اطلاعیه ای در این حوزه گفته است ما پیشنهاد خود در این حوزه را به وزارت خزانه داری آمریکا عرضه کرده ایم و معتقدیم بدین شیوه نگرانی های امنیتی کاخ سفید رفع می شود. تیک تاک در آمریکا بیشتر از ۱۰۰ میلیون کاربر دارد.
استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در مصاحبه روز گذشته خود با شبکه سی ان بی سی در این مورد گفته است: بر مبنای پیشنهاد تیک تاک اوراکل بعنوان شریک تجاری معتمد توصیف شده است. ما باید مطمئن شویم که نحوه این همکاری امنیت آمریکا را تضمین می نماید و بدین منظور ظرف چند روز آینده در مورد مسائل فنی با اوراکل مذاکره می نماییم.
در شرایطی که طرف آمریکایی در مورد خرید تیک تاک توسط اوراکل ابهاماتی دارد، رسانه های دولتی چینی همچون سی جی تی ان به نقل از برخی مقامات این کشور که نامشان را فاش نکرده اند، مدعی شده اند بایت دانس قصد فروش تیک تاک را به اوراکل بر اساس شرایط مد نظر طرف آمریکایی ندارد و باید در جزئیات تجاری و فنی این قرارداد تغییراتی ایجاد شود. در این مورد جزئیات بیشتری در رسانه ها مطرح نشده است. اما به نظر می آید استفاده اوراکل از عنوان شریک تجاری معتمد تیک تاک برای هر دو طرف آمریکایی و چینی ابهامات حقوقی و فنی بوجود آورده است.


منبع:

1399/06/28
14:40:55
5.0 / 5
1487
تگهای خبر: آمریكا , كاربر
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است