Sibex سیبکس
با ارائه دادخواستی به دیوان عالی؛

تلاش ترامپ برای بلاك كردن منتقدانش در توئیتر ادامه دارد

تلاش ترامپ برای بلاك كردن منتقدانش در توئیتر ادامه دارد به گزارش سیبكس كاخ سفید دادخواستی را تقدیم دیوان عالی ایالات متحده كرده تا ترامپ بتواند منتقدانش را در زیر پست های توئیتری خود بلاك كند. وی هم اكنون چنین امكانی را ندارد.به گزارش سیبکس به نقل از نیوز دات کام، کاخ سفید پیش از این در این حوزه به یک دادگاه عادی در آمریکا شکایت کرده بود، اما این دادگاه درخواست رئیس جمهور آمریکا را رد کرده بود. از همین رو دولت آمریکا به دیوان عالی این کشور متوسل شده و امیدوار است بتواند نظر مثبت آنرا به دست آورد.
حکم دادگاه بر ضد ترامپ نخستین بار در جولای ۲۰۱۹ اعلام شده بود و بر مبنای آن دونالد ترامپ حق ندارد در یک مکان عمومی منتقدان خویش را بلوکه کند. البته سایر کاربران توئیتر از چنین حقی برخوردار می باشند، اما ترامپ به علت اینکه رئیس جمهور آمریکاست و باید پاسخگوی عملکرد خود در قبال همه مردم باشد از چنین قابلیتی برخوردار نیست.
استدلال ترامپ این است که وی به جای حساب رسمی رئیس جمهور آمریکا در توئیتر به نشانی POTUS از حساب شخصی خود استفاده می نماید و بنابراین باید چنین حقی داشته باشد. اما نه توئیتر و نه دادگاه فدرال آمریکا این استدلال را نپذیرفته اند.
مدیران توئیتر در ماه های اخیر بارها پست های ترامپ را به دلیل نشر اطلاعات دروغ، نفرت پراکنی و ترویج خشونت حذف یا محدود کرده اند و ناتوانی وی برای بلوکه کردن نظرات مخالفانش در ذیل حساب کاربری شخصی به خشم ترامپ افزوده است.

1399/06/01
14:14:34
5.0 / 5
1701
تگهای خبر: آمریكا , كاربر
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است