Sibex سیبکس

خروج سهامدار ایرانسل از بازار خاورمیانه

خروج سهامدار ایرانسل از بازار خاورمیانه به گزارش سیبكس شركت MTN آفریقای جنوبی می خواهد از بازار خاورمیانه خارج شده و در بازار آفریقا متمركز شود.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، راب شوتر، مدیرعامل شرکت MTN که بزرگترین اپراتور تلفن همراه آفریقاست، اعلام نمود فضای خاورمیانه پیچیده تر شده و این منطقه سهم کمتری در درآمدهای این گروه پیدا کرده است.
این اپراتور آفریقای جنوبی به فعالیت در بازارهای پرریسکی که این شرکت را با مشکلات حقوقی، مسائل سیاسی غیرقابل پیشبینی و موانع رگولاتوری روبرو می کرد، عادت کرده اما مساله اصلی که به پیچیدگی فعالیت در این بازارها اضافه شده، اقتصاد کسب و کار است.
به قول مدیرعامل MTN، این بازارها به علت کاهش ارزش ارز سهم کوچکتری در کسب و کار این شرکت پیدا کرده اند اما امکان دارد در دست شرکت دیگری قابل توجه به نظر برسند.
خروج شرکت MTN از خاورمیانه تدریجی انجام خواهد گرفت و در ابتدا زیرمجموعه های این شرکت در یمن، افغانستان و سوریه به فروش گذاشته خواهند شد. این بازارها تنها حدود چهار درصد در درآمد ناخالص MTN سهم داشته اند. مذاکرات برای فروش سهم ۷۵ درصدی در MTN سوریه پیشرفت کرده است.
این شرکت در بین مدت سهم ۴۹ درصدی خود در MTN ایرانسل که یکی از بزرگترین بازارهایش بوده است را خواهد فروخت. این فروش سه تا پنج سال طول خواهد کشید ازاین رو یک فرایند فوری نخواهد بود. با خروج از خاورمیانه، ۱۷ بازار در آفریقا برای شرکت MTN خواهد ماند.
شرکت MTN به دنبال فروش بعضی از داراییهایی به منظور کاهش بدهی بوده است و تابحال ۱۵ میلیارد راند معادل ۸۶۷ میلیون دلار تهیه کرده و به دنبال تهیه ۲۵ میلیارد راند دیگر ظرف سه تا پنج سال آینده است.
طبق گزارش بلومبرگ، درآمد این شرکت به ازای هر سهم در مدت شش ماه منتهی به ژوئن ۱۲۱ درصد رشد کرد و به ۴.۳۰ راند رسید.
منبع:

1399/05/17
13:33:50
5.0 / 5
1714
تگهای خبر: بازار , وب
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است