Sibex سیبکس

فیس بوك برای بهبود دسترسی به اینترنت ربات و كابل فیبر نوری خودرا می سازد

فیس بوك برای بهبود دسترسی به اینترنت ربات و كابل فیبر نوری خودرا می سازد سیبكس: شركت فیس بوك به امید بهبود زیرساخت های اینترنت و بهبود دسترسی به اینترنت بوسیله ربات هایی كه به سرعت در امتداد خطوط برق حركت می كنند، ربات و كابل فیبر نوری مخصوص خودرا می سازد تا خطوط طولانی كابل فیبر نوری خودرا مستقر كند.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، روش ارسال ماهواره های بیشتر به فضا بمنظور بهبود اتصال به اینترنت در سراسر جهان، همانگونه که شرکت هایی نظیر اسپیس ایکس در پروژه "استارلینک" در دست اقدام دارند، در حال انجام می باشد، اما فیس بوک از زاویه دیگری به این حوزه وارد شده است.
فیس بوک اعلام نموده است که یک ربات ساخته که در امتداد خطوط برق موجود حرکت می کند و کابل فیبر نوری ساخته شده توسط فیس بوک را در کنار آن مستقر می کند.
این شرکت معتقد می باشد که این روش برای کابل کشی اینترنت به خصوص در کشورهای در حال توسعه مقرون به صرفه تر خواهد بود.
هدف نهایی فیس بوک افزایش دسترسی به اینترنت در سراسر جهان است. بگفته این شرکت، این فیس بوک نیست که اینترنت را ارائه می دهد، بلکه در عوض مجوز استفاده از این فنآوری را به شرکت های دیگر خواهد داد. سپس این شرکت ها می توانند همراه با شرکت های مخابراتی خدمات عرضه کنند.
نخستین شرکتی که به فیس بوک پیوسته است، شرکت "NetEquity Networks" است. این دو شرکت با همکاری یکدیگر به دنبال راه اندازی ربات فیس بوک در سال آینده هستند.
فیس بوک بمنظور ساخت این کابل های فیبر نوری، با "وین کاچمار" طراح کارکشته و شناخته شده کابل همکاری کرده است. او همینطور به فیس بوک کمک کرد تا ربات مخصوص این کار را بسازد.


فیس بوک می گوید این نخستین مورد است که یک کابل فیبر نوری نوآورانه ساخته شده که در مقابل لطمه مقاوم است.
نوآوری مهم دیگر نیز سیستم رباتیک است که امکان این را فراهم می آورد که کابل فیبر نوری در امتداد خطوط توزیع ولتاژ متوسط گسترش یابد. ادغام این دو فناوری موجب می شود که فیبر نوری به روشی که تابحال وجود نداشته است، استقرار یابد.
این ربات به شکلی بسیار تمیز و مرتب کار می کند و به دور کابل های برق می چرخد و اگر در راه خود با هرگونه مانعی روبرو شود، بسادگی خودرا بلند کرده و از بالای آن رد می شود و به راه خود ادامه می دهد.
تیم سازنده اطمینان داده است که روی استفاده از شبکه کابل های برق موجود تمرکز کند تا نیازی به ایجاد زیرساخت های خاص یا احتیاج به حفر زمین برای نصب کابل های فیبر نوری نباشد.
هنوز باید آزمایش های بیشتری صورت گیرد، اما بنظر می رسد این ربات در سال 2021 به بازار ارائه شود.
منبع:

1399/04/28
13:43:44
5.0 / 5
2321
تگهای خبر: اینترنت , بازار , توسعه , خدمات
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است