Sibex سیبکس

پاسخ رایتل به خبر انتشار اطلاعات مشتركان

پاسخ رایتل به خبر انتشار اطلاعات مشتركان به گزارش سیبكس رایتل در مورد مبحث انتشار اطلاعات پنج و نیم میلیون مشترك این اپراتور رایتل اعلام نمود اخبار منتشره درمورد درخواست فرد باجگیر از رایتل كذب محض است و حدس اصلی رایتل در مورد نشر اطلاعات، توسط منشاء انسانی مربوط به سال ۹۴ و قبل از آن است.


به گزارش سیبکس به نقل از ایسنا، درحالی که از آغاز سالجاری اخبار زیادی از نشت اطلاعات کاربران سازمان ها و اپلیکیشن ها شنیده شده، ساعاتی پیش اخباری در خصوص نشت اطلاعات ۵/۵ میلیون مشترک اپراتور رایتل شنیده شد که معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم این خبر را تایید و اظهار کرد رایتل مسئول حفاظت از داده مشترکین است و باید برخورد مسئولانه ای از خود نشان دهد.
در این راستا رایتل در مورد مبحث انتشار اطلاعات پنج و نیم میلیون مشترک رایتل اعلام نمود: مشترکین رایتل بزرگترین سرمایه ما هستند و همینطور حفظ محرمانگی و حریم خصوصی مشترکین از اصول اولیه و قطعی رایتل است و اخبار منتشره درمورد درخواست فرد باجگیر از رایتل کذب محض است.
در این بیانیه به نقل از روابط عمومی این اپراتور آمده است: در تاریخ ۱۲ خرداد ماه سالجاری این اپراتور از راه رسانه ها در جریان ادعای فردی در خصوص در اختیار داشتن اطلاعات پنج و نیم میلیون از مشترکین خود شد. فرد مذکور ادعا نمود از رایتل خواهان ۵ بیت کوین شده تا از انتشار دیتا خودداری کرده و آنرا در اختیار رایتل قرار دهد و بعد از ممانعت رایتل از پرداخت، برای فروش دیتا از راه اینترنت به مبلغ یک هزار دلار اقدام نموده است که رایتل این مذاکره و درخواست را قویا تکذیب می کند.
در ادامه این بیانیه آمده است: تابحال هیچ مستندی به جز ۹ رکورد منتشرشده در خصوص دزدیده شدن اطلاعات پنج و نیم میلیون مشترک این اپراتور به دست نیامده است که نتیجه بررسی این ۹ رکورد نشان داده است شش رکورد بسیار قدیمی بوده (سال ۹۴ و قبل از آن) و عملا این مشترکین دیگر در شبکه رایتل فعال نیستند. از تعداد دیتای اعلامی سه رکورد فعال است که نشان داده است اطلاعات مورد بحث بسیار قدیمی است.
در بررسی های صورت گرفته مشخص شده است احتمال سرقت اطلاعات برخط این اپراتور وجود ندارد و رایتل از پروتکل های افتا و ماهر استفاده می نماید و این پروتکل ها هم اکنون تشدید شده است. حدس اصلی رایتل در مورد نشر اطلاعات توسط منشاء انسانی است که در سال ۹۴ و قبل از آن رخ داده است.
در این راستا از رسانه ها درخواست داریم تا روشن شدن مبحث از هرگونه شایعه پراکنی خودداری کرده و اخبار را از راه درگاه های رایتل پیگیری کنند. با عنایت به رسالت شرکت خدمات ارتباطی رایتل به منظور رعایت حقوق مشترکین و اخلاق مداری اقدامات لازم قضایی جهت برخورد با عاملین این مورد با جدیت دنبال می شود. به منظور جبران خسارت آن دسته از مشترکین گرامی که احتمال می رود، اطلاعات آنان منتشر شود، تمهیداتی در نظر گرفته شده است که متعاقبا از راه کانال های رسمی اعلام می شود.
همینطور در اطلاعات تکمیلی این بیانیه آمده است: بررسی اولیه رایتل در مورد عدد ادعاشده از انتشار اطلاعات منتشرشده مشترکین رایتل این است که این تعداد بسیار کمتر از پنج و نیم میلیون نفر بوده است.1399/03/17
13:55:55
5.0 / 5
2467
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است