Sibex سیبکس

دردسر تازه آمازون برای سو استفاده از اطلاعات فروشندگان

دردسر تازه آمازون برای سو استفاده از اطلاعات فروشندگان به گزارش سیبكس بعد از انتشار گزارشی جدید، یك سناتور آمریكایی خواستار تحقیقات درباره سواستفاده آمازون از اطلاعات فروشندگان برای عرضه محصولات خود با قیمت رقابتی شده است.به گزارش سیبکس به نقل از مهربه نقل از انگجت، بعد از انتشار گزارشی درباره سواستفاده آمازون از اطلاعات فروشندگان برای عرضه رقابتی کالاهای خود، یک سناتور آمریکایی خواستار تحقیق قضایی درباره این امر شد.
سناتور جاش هاولی این درخواست را طی نامه ای رسمی به ویلیام بار وزیر دادگستری آمریکا عرضه کرده است.
طبق منابع وال استریت ژورنال، کارمندان آمازون( همچون مدیران ارشد این شرکت) از اطلاعات مالکیتی فروشندگان برای طراحی و قیمت گذاری داخلی محصولات این شرکت بهره برده اند.
آمازون در اطلاعیه ای این روند را انکار کرد. همینطور در ماه جولای ۲۰۱۹ این شرکت به کنگره اعلام نمود از اطلاعات فروشندگان برای دستیابی به مزیت رقابتی ناعادلانه استفاده نمی نماید.
اما با عنایت به آنکه بیشتر از ۲۰ کارمند سابق آمازون این گزارش را تایید می کنند، سناتور هاولی خواهان بررسی مجدد امر شده است.
در نامه هاولی آمده است: چنین عملکردهایی حتی در شرایط عادی زنگ خطری برای کسب و کارهای کوچک آمریکایی به شمار می روند. اما در زمانی که بیشتر خرده فروشی های کوچک به علت قرنطینه ناشی از شیوع کرونا برای فروش به آمازون تکیه کرده اند، چنین فعالیتهایی ماهیت وجودی این کسب و کارها را تهدید می کند.
هیچ ضمانتی وجود ندارد که نامه هاولی به تحقیقی گسترده ضد آمازون منجر شود. اما این اقدام دربرهه ای انجام می شود که وزارت دادگستری مشغول تحقیقات درباره فعالیتهای آنتی تراست( ضدانحصاری) شرکت های بزرگ فناوری است. از طرفی اتحادیه اروپا هم مشغول تحقیق درباره آن است که آیا آمازون از اطلاعات فروشندگان برای دستیابی به مزیت فروش بهره برده است یا خیر.

1399/02/12
20:25:40
5.0 / 5
2886
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است