Sibex سیبکس

۳۶ دیتابیس فاقد هویت شناسایی شد

۳۶ دیتابیس فاقد هویت شناسایی شد به گزارش سیبكس طبق اولین گزارش مركز ماهر از رصد بانكهای اطلاعاتی، ۳۶ پایگاه داده فاقد احراز هویت شناسایی و مشخصات و اطلاعات آنها تحلیل شده است و مالكان این پایگاه های داده موظفند در اسرع وقت نسبت به از دسترس خارج كردن آنها اقدام نمایند، در غیر این صورت به مراجع قضایی جهت پی گیری بعدی معرفی خواهند شد.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، در ایام گذشته اخباری در خصوص انتشار اطلاعات كاربران ایرانی تلگرام به علت استفاده از نسخه های غیررسمی تلگرام، علیرغم هشدارهای كارشناسان به عدم امنیت این پیام رسان ها منتشر گردید. بعد از این اتفاق، اعلام گردید یكی از فروشگاه های آنلاین فروش اپلیكیشن، گرفتار مشكل مشابه شده و اطلاعات پنج میلیون از كاربرانش فاش شده است. این مورد واكنش كاربران ایرانی را به دنبال داشت با این دغدغه كه فاش شدن اطلاعات چه تبعاتی می تواند داشته باشد.
در واكنش به این رویدادها، مركز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای كامپیوتر ای) زیرمجموعه سازمان فناوری اطلاعات، اطلاعیه ای را درمورد افشای اطلاعات گسترده در ایام گذشته منتشر و اعلام نمود با آغاز رصد جهت كشف بانكهای اطلاعاتی حفاظت نشده از روز ۱۲ فروردین، به صاحبان آنها اخطار داده خواهد شد و در صورتیكه ظرف مدت ۴۸ ساعت، همچنان مشكل به قوت خود باقی باشد، به منظور حفظ داده ها و حفاظت از حریم خصوص شهروندان، به مراجع قضایی معرفی می شود.
حالا مركز ماهر در توییتر اعلام نموده است: در جهت برنامه از قبل اعلام شده مركز ماهر جهت رصد بانكهای اطلاعاتی، اولین گزارش این رصدها شامل ۳۶ پایگاه داده Elasticsearch فاقد احراز هویت شناسایی شده و مشخصات و اطلاعات آنها تحلیل شده است. این پایگاه داده ها مجموعا حاوی ۱۶.۸۵۳.۲۱۷ ركورد اطلاعاتی بوده اند كه اطلاع رسانی به مالكان آنها شروع شده است. چنانچه مالك پایگاه داده مشخص نباشد اطلاع رسانی به میزبان پایگاه داده انجام می شود.
طبق اعلام مركز ماهر، مالكان این پایگاه های داده موظفند در اسرع وقت نسبت به از دسترس خارج كردن آنها اقدام نمایند. رصد بعدی این پایگاه ها در تاریخ ۱۶ فروردین صورت خواهد گرفت و مواردی كه تا آن زمان جمع آوری نشده باشند، به مراجع قضایی جهت پی گیری بعدی معرفی خواهند شد.1399/01/15
21:35:01
5.0 / 5
3119
تگهای خبر: آنلاین , اپل , اپلیكیشن , بانك
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است