Sibex سیبکس
اظهارات انتقادی بیل گیتس؛

واكنش آمریكا به كرونا كند بود

واكنش آمریكا به كرونا كند بود به گزارش سیبكس بیل گیتس یكی از مؤسسان شركت مایكروسافت ضمن انتقاد از تصمیم دونالد ترامپ برای عدم تمدید سیاست قرنطینه ۱۵ روزه آمریكا خواهان تداوم تعطیلی مشاغل این كشور شد.به گزارش سیبكس به نقل از سی ان بی سی، وی كه در یكی از برنامه های سخنرانی تد كه به صورت آنلاین برگزار می شود، حضور یافته بود و پاسخگوی سوالات مردمی بود اشاره كرد ایالات متحده شانس اینكه مجبور به اعمال سیاست های قرنطینه نشده و مردم را مجبور به خانه نشینی الزامی نكند، از دست داده است. علت این است كه این كشور با سرعت كافی نسبت به شیوع ویروس كرونا واكنش نشان نداده است.
گیتس افزود كه آمریكا باید سرعت تولید كیت های آزمایش ویروس كرونا را به شدت افزایش دهد و مشاغل این كشور هم باید كماكان بسته بمانند تا از شیوع گسترده تر كرونا جلوگیری شود. اظهارات وی در شرایطی صورت می گیرد كه ترامپ می خواهد در ۱۲ آوریل تمامی كسب و كارها در آمریكا را به حالت عادی بازگرداند تا از تاثیر اقتصادی شدید كرونا بر زندگی مردم آمریكا كه می تواند انتخاب مجدد وی را به خطر بیندازد، جلوگیری شود.
گیتس در واكنش به این مساله اظهار داشت: من می دانم سیاست قرنطینه آثار فاجعه باری بر اقتصاد دارد، اما چاره میانه ای وجود ندارد و تعطیلی مشاغل و خانه نشینی باید برای شش تا ده هفته ادامه یابد.
مؤسس مایكروسافت افزود: بسیار دشوار است كه به مردم بگوییم به رستوران رفتن ادامه دهید، بروید خانه های تازه بخرید، جسدهای فوت شدگان از كرونا را در گوشه و كنار نادیده بگیرید، چونكه برخی سیاست مداران فكر می كنند رشد تولید ناخالص داخلی است كه اهمیت دارد. البته این هم دشوار است كه به مردم بفهمانی كارهای آنها باعث انتشار بیشتر این ویروس می شود.
وی اشاره كرد: ما شانس اینكه كرونا را بدون تعطیلی كنترل نماییم از دست داده ایم و باید در ژانویه به این مساله توجه می كردیم كه ویروس تازه در چین شناسایی شده بود.

1399/01/07
12:11:13
5.0 / 5
3270
تگهای خبر: آمریكا , آنلاین
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است