Sibex سیبکس

فرصتی برای فرهنگ سازی استفاده از خدمات اینترنتی

فرصتی برای فرهنگ سازی استفاده از خدمات اینترنتی به گزارش سیبكس باآنكه استفاده از خدمات فضای مجازی می تواند به ماندن افراد در خانه برای شیوع كمتر ویروس كرونا كمك نماید، با این حال، برخورداری از این خدمات نیازمند اطلاع رسانی است تا افراد بتوانند از آنها آگاه شوند.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، این روزها به علت پیشگیری از انتشار ویروس كرونا، اغلب افراد در خانه مانده اند و از ابزارهای فناوری اطلاعات استفاده می كنند. امكانات یادگیری از راه دور برای مدارس و دانشگاه ها فراهم شده، بعضی از شركت ها امكان دوركاری را برای كارمندان خود فراهم نموده اند و البته خیلی از افراد برای گذراندن این اوقات، به تماشای فیلم ها و سریال ها روی آورده اند.
با راه اندازی شبكه ملی اطلاعات، یكی از مهم ترین مزایایی كه مورد توجه قرار گرفت، تفكیك تعرفه اینترنت داخل از بین المللی بود. بدین معنا كه برای وب سایت ها با سرورهای داخلی در مقایسه با وب سایت های خارجی، تخفیف ۵۰ درصدی در نظر گرفته شد و عرضه دهندگان خدمات اینترنتی از اینترنت ثابت و همراه، مطابق مصوبه سازمان تنظیم مقررات رادیویی، به رعایت این مورد در محاسبه هزینه اینترنت برای كاربران ملزم شدند.
با این حال، به نظر می آید خدمات اینترنتی آن طور كه باید به اطلاع مردم نرسیده تا بتوانند از امكانات فضای مجازی كه در این دوران در اختیارشان قرار گرفته استفاده كنند. در این راستا عطا خلیقی –كارشناس فناوری اطلاعات- به ایسنا اظهار داشت: در این شرایط مردم به فكر این هستند كه از خدمات موجود به صورت مجازی استفاده كنند و استارت آپ ها امكان دارد از دوركاری و یا از شبكه های تبلیغاتی بری عرضه اطلاعات درباره مهار درباره كرونا بهره برده باشند.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون فرصت خوبی فراهم است برای سازمان هایی كه متولی فرهنگ سازی خدمات اینترنتی هستند، اضافه كرد: از كسانی كه متولی این بخش هستند انتظار می رود به مردم خدماتی كه نیاز دارند را عرضه كنند، برای مثال تمامی كالاهای فروشگاه های اینترنتی فروش رفته است، یا بعضی از سایت ها مشاوره های پزشكی عرضه می دهند، سایت های پخش كننده ویدیو هم بخشی از فیلم و سریال و انیمیشن های خویش را بدون احتیاج به اشتراك عرضه می دهند.
خلیقی تصریح كرد: در این حوزه اقداماتی هم انجام شده اما شاید به گوش عموم نرسد و هیچ جا لیستی تهیه نشده از خدمات آنلاینی كه مردم می توانند استفاده كنند. حتی اینكه یك مسوول بخواهد در این حوزه توییت كند، اعلام محدود است كه عامه نمی بیند و شاید بهتر باشد از وزارت ارتباطات پیامكی ارسال شده یا تلویزیون اعلام نماید شما می توانید از این خدمات استفاده كنید.1398/12/17
14:44:20
5.0 / 5
3376
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است