Sibex سیبکس
معاون وزیر ارتباطات تاكید كرد

اختلال اینترنتی نداریم، حمله سایبری است

اختلال اینترنتی نداریم، حمله سایبری است به گزارش سیبكس رئیس سازمان فناوری اطلاعات درباره حملات اخیر سایبری به زیرساخت های كشور اظهار داشت: ما نگرانیم با حمله كاری كنند كه كیفیت اینترنت كم شود و از این طریق این نگرانی ایجاد شود كه خود حاكمیت كیفیت را پایین می آورد.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، این روزها از گوشه و كنار، اخباری در خصوص حملات هكری و حمله به زیرساخت های كشور شنیده می شود و هفته گذشته نیز گسترده ترین حمله تجربه شده در تاریخ ایران مقابل زیرساخت های كشور اجرا شد كه بگفته مسئولان شركت ارتباطات زیرساخت ایران، قبل از این نظیر نداشته است.
در این راستا امیر ناظمی - معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در گفت و گو با ایسنا، درباره حملات چند روز اخیر به زیرساخت های كشور بیان كرد: این روزها حملات سازمان یافته از خارج از كشور به زیرساخت ها انجام می شود و حجمش بسیار گسترده است و با یك رشد نمایی دارد. این حملات در این سطحی كه الان وجود دارد، هیچ وقت نبوده و پیك حملات نسبت به كل ماكزیمم تاریخ گذشته، از هفته پیش دو برابر شده است.
وی با بیان این كه شركت ارتباطات زیرساخت كشور این مساله را كنترل می كند كه حملات از بیرون به داخل كشور وارد نشود، اضافه كرد: مقابله با این حملات DDoS با استفاده از یك سپر محافظ است كه ما زیرساخت های داخل را در مقابل حملات بیرون محافظت نماییم، البته این بدان معنا نیست كه همه حملات از خارج كشور است، بلكه از داخل هم حملاتی داریم. از طرفی بعضی دیتاسنترهای ما تابحال با چنین حملاتی مواجه نبوده اند و آمادگی لازم را هم نداشتند كه بخواهند با این حملات برخورد كنند.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات درباره تاثیر این حملات اینترنتی بر زیرساخت ها اظهار نمود: كیفیتی كه مردم دریافت می كنند، تحت تاثیر قرار گرفته است. ما نگرانیم با حمله كاری كنند كه كیفیت اینترنت كم شود و از این طریق نارضایتی به وجود آمده و یا این نگرانی ایجاد شود كه خود حاكمیت كیفیت اینترنت را پایین می آورد.
ناظمی اشاره كرد: در این شرایط و زمانی كه فشار این اندازه زیاد است بطوریكه موجب می شود كیفیت اینترنت كم شود، كافی است این شایعه هم ایجاد شود كه دولت اینترنت را قطع كرده كه متاسفانه پذیرفتنش هم برای مردم راحت است.
منبع:

1398/11/28
13:34:05
5.0 / 5
4515
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است