Sibex سیبکس

افزونه های آلوده كروم نیم میلیون نفر را دچار مشكل كرد

افزونه های آلوده كروم نیم میلیون نفر را دچار مشكل كرد سیبكس: گوگل مجبور به حذف چهار افزونه آلوده مرورگر اینترنتی كروم شد كه برای كامپیوتر های كاربران مشكلات امنیتی تولید می كردند.به گزارش سیبكس به نقل از آرس تكنیكا، بررسی ها نشان داده است افزونه های یادشده بیش از نیم میلیون بار از فروشگاه كروم وب استور بارگذاری و نصب شده اند و ضعف و صدمه پذیری عمدی آنها می تواند كاربران را دچار مشكل كرده باشد.
اولین بار محققان امنیتی شركت آیسبرگ مشكل یادشده را شناسایی نمودند و با بررسی ترافیك افزونه های یادشده متوجه شدند از آنها برای انتقال ناخواسته كاربران به سایت های نمایش دهنده انبوهی از تبلیغات اینترنتی استفاده می گردد.
این افزونه ها كه Nyoogle، Stickies، Lite Bookmarks، HTTP Request Header نام دارند كامپیوتر های آلوده شده را به سایت های تبلیغاتی هدایت می كنند. این سایت ها معمولا از محل كلیك كاربران بر روی لینك های تبلیغاتی كسب درآمد می كنند.
تحقیقات جدی تر نشان داده كه افزونه های یادشده برای جاسوسی از كامپیوتر های كاربران هم مورد استفاده قرار می گیرند و بنابراین كاربران باید هر چه سریعتر آنها را از روی كامپیوتر های خود حذف كنند. برخی كدهای جاوااسكریپت مخفی شده در این چهار افزونه به همین منظور طراحی شده اند.

1396/10/29
18:46:04
5.0 / 5
4769
تگهای خبر: سایت , كاربر , كامپیوتر
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است