Sibex سیبکس
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرداد

امكان رصدپرتاب ماهواره ظفر برای نخبگان نجوم فراهم می شود

امكان رصدپرتاب ماهواره ظفر برای نخبگان نجوم فراهم می شود سیبكس: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به رئیس سازمان فضایی كشور دستور داد امكان رصد پرتاب ماهواره ظفر برای نخبگان نجوم فراهم شده و اطلاعات دریافتی از ماهواره برای تحلیل و ارزیابی به آنان ارائه شود.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات شب گذشته در گردهمایی فناوران فضایی و در جمع نخبگان و المپیادی های دانش آموزی و دانشگاهی پس از شنیدن سخنان و دغدغه های نخبگان با اشاره به اینكه باید برای آینده خود هدفی ترسیم نماییم، به نخبگان دانش آموز و دانشجو سفارش كرد: برای خود هدف داشته باشید و به آن هدف افتخار كنید و برای رسیدن به آن تلاش كنید.
با اشاره به اینكه خیلی از واقعیت های امروز تحقق رویاهای گذشتگان است، اضافه كرد: دیگران رویاهای ما را ساختند و ما نیز باید تلاش نماییم رویاهای دیگران را بسازیم و اگر این كار را انجام ندهیم آیندگان تصور خوبی نسبت به ما نخواهند داشت.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه در راه رسیدن به آرزوها شكست نیز وجود دارد، اظهار داشت: خیلی از افراد نسبت به اعلام خبر پرتاب ماهواره به سبب شكست احتمالی انتقاد داشتند در صورتیكه باید حقایق را به مردم بگوئیم چونكه مردم دروغ گفتن را نمی پذیرند نه سخن گفتن از حقایق و یا حتی شكست ها
وی با اشاره به ساخت ماهواره های مختلف پس از پیام ۱، اضافه كرد: ما از شكست ماهواره پیام ۱ درس گرفتیم و سعی كردیم تا به رویاهای خود برسیم و حتما موفق می شویم.
وزیر ارتباطات با تاكید به اینكه رویاها آینده را می سازد، اظهار داشت: این عرصه میدان تلاش است و تلاش زمانی مدلول می دهد كه رویای خوبی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه سازندگان ماهواره پیام ۱ در حال ساخت پیام ۲ هستند، اضافه كرد: این ماهواره با فناوری روز جهان ایجاد می شود.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه با این تلاشها به آینده روشن می رسیم، اشاره كرد: تمام فعالان این حوزه رویای كوبیدن پرچم ایران در كره ماه را دارند.
سفارش ساخت پنج كپسول انتقال انسان به فضا داده شد
محمدجواد آذری جهرمی با بیان اینكه اولین گام ارسال فضانورد ایرانی به فضا برداشته شد، خبر داد: در این راستا سفارش ساخت پنج كپسول زیستی حمل انسان به مدار ۱۹۰ كیلومتری در ۳ سال، به پژوهشگاه هوا فضا داده شد.
وی با اشاره به توییت روز گذشته خود درباره لباس فضایی و نظرات جالب مردم دراین زمینه، اضافه كرد: این مساله مهمست كه از امروز جستجوهای فضایی در برنامه های ما قرار دارد.
آذری جهرمی اشاره كرد: با ساخت كپسول های فضایی ربات هایی به فضا ارسال می شود تا آمادگی انتقال انسان به فضا فراهم گردد.
وی همین طور از آماده بودن ماهواره ظفر ۲ برای خردادماه سال آینده آگاهی داد.1398/11/17
16:26:58
5.0 / 5
4309
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است