Sibex سیبکس
وزیر ارتباطات:

ماهواره ظفر همین هفته پرتاب می شود

ماهواره ظفر همین هفته پرتاب می شود به گزارش سیبكس ایسنا/خراسان جنوبی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: 6 ماهواره آماده پرتاب داریم و ماهواره ظفر همین هفته پرتاب می شود.


محمدجواد آذری جهرمی، دوشنبه شب 14 بهمن، با حضور در برنامه گفتمان هفته شبكه خاوران اظهار نمود: در سیل فروردین ماه جاری با استفاده از تصاویر ماهواره ای توانستیم خسارات مردم را شناسایی نماییم.
وی با اشاره به اینكه در این سیل، از پرداخت بیشتر از دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت اعلام شده به ناحق جلوگیری شد، اضافه كرد: بیشترین كاربرد این ماهواره در حوزه تصویربرداری است.
به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان نمود: همچون كاربردهای این ماهواره، بهره گیری در حوزه های كنترل منابع آب و بهره وری بیشتر، پایش منابع كشاورزی، پیشبینی بحران ها و هواشناسی، موضوعات زیست محیطی و برآورد خسارات است.
آذری جهرمی اضافه كرد: ماهواره بر سیمرغ برای اولین بار ماهواره به وزن ۲۰۰ كیلوگرم را حمل و آن در مدار بالای ۵۰۰ كیلومتر قرار می دهد.
وی خاطرنشان كرد: در ساخت ماهواره به توان داخل تكیه كرده ایم و وزارت دفاع برای ساخت پرتابگر تلاشهای بسیاری كرده است.1398/11/15
23:17:25
5.0 / 5
4295
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است