Sibex سیبکس

ضرورت احراز هویت مشتركان هنگام خرید سیمكارت

ضرورت احراز هویت مشتركان هنگام خرید سیمكارت به گزارش سیبكس اپراتورها برای پیشگیری از سوءاستفاده از خرید سیمكارت، موظف می باشند تنها در دفاتر منتخب خود به كسانی كه سیم كارتی به نامشان نیست، سیمكارت بدهند و سایر افراد هم برای احراز هویت از رمز یكبار مصرف استفاده می نمایند.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، یكی از اشكالات دارندگان سیمكارت، همواره دریافت پیامك های مزاحم تبلیغاتی بوده كه البته استفاده از شماره های شخصی برای ارسال این پیامك ها هم مدتی است به روش های دیگر اضافه شده است. همینطور سوءاستفاده از سیمكارت هایی كه نام و نشان ندارند، یكی دیگر از مشكلات عدم احراز هویت دارندگان سیمكارت به حساب می آید. سوءاستفاده هایی مانند فیشینگ هم می تواند تحت تأثیر ابهام در نظام هویت در فضای مجازی كشور رخ دهد.
در این راستا، پیمان قره داغی -مدیركل حفاظت از حقوق مصرف كننده رگولاتوری- در گفتگو با ایسنا، با بیان این كه پیش از این هنگام ثبت نام سیمكارت، تخلفاتی در عوامل فروش یا دفاتر پیشخوان دولت انجام می شد، اظهار داشت: برای پیشگیری از این تخلفات، ما مشتركان را به دو دسته تقسیم كردیم؛ مشتركان سیمكارت اولی و غیرسیم كارت اولی كه حداقل یك سیمكارت در هر یك از اپراتورها دارند. دسته دوم كسانی هستند كه حداقل در یكی از اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل یا اپراتورهای مجازی سیمكارت دارند.
او افزود: به اپراتورها اجازه دادیم حداكثر ۲۵۰ دفتر منتخب خود كه تحت نظارت دقیق هستند، را به ما معرفی و در پورتال خود هم اعلام كنند. هم چنین اپراتورها را ملزم كردیم اگر فردی كه به دفتر رجوع كرد، سیمكارت اولی بود، حتما از راه این دفاتر كه نظارت بیش تری هم از سوی سازمان و هم اپراتورها روی آنها انجام می شود، به مردم سیمكارت اول بدهند. فرایند سیمكارت هم باید با رعایت پروتكل های احراز هویت، صورت گیرد، یعنی مردم به دقت شناسایی شده و از واگذاری سیمكارت به غیر از خود فرد دارنده مدرك شناسایی جلوگیری شود.
قراه داغی با تاكید بر افزایش نظارت بر فرایند احراز هویت، بیان نمود: هم چنین اگر فردی كه درخواست دریافت سیمكارت داشت، سیمكارت اولی نبود، فرد مكلف است یكی از سیمكارت هایی كه به نامش است را به دفتر فروش اعلام نماید و بعد از آن، یك كد OTP (یك بار مصرف) به آن شماره ارسال می شود و بعد از دریافت و وارد كردن كد، در سامانه های فروش امكان ادامه ثبت نام مهیاست و در غیر این صورت فرایند فروش صورت نمی گیرد.1398/10/27
12:11:34
5.0 / 5
4714
تگهای خبر: فضای مجازی , كالا
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است