Sibex سیبکس

سرقت اطلاعات شخصی با داده های ورودی به فیسبوك و توئیتر

سرقت اطلاعات شخصی با داده های ورودی به فیسبوك و توئیتر سیبكس: برخی اپلیكیشن ها با سواستفاده از اطلاعات ورود به شبكه های اجتماعی همچون فیسبوك و توئیتر، داده های شخصی و خصوصی افراد را سرقت می كنند.به گزارش سیبكس به نقل از انگجت، اگر شما هم از كلمه عبور و نام كاربری خود در فیسبوك و توئیتر برای ورود به اپلیكیشن دیگری در تلفن همراهتان استفاده می كنید، خودرا در معرض سرقت اطلاعات شخصیتان قرار داده اید. برای اینكه برخی برنامه نویسان از این طریق حریم شخصی و امنیت افراد را نقض می كنند.
توئیتر روز گذشته پیامی را در وب سایت خود منتشر نمود و آگهی داد برخی برنامه نویسان ثالث از یك كیت توسعه نرم افزار به نام oneAudience برای دستیابی به ایمیل، نام كاربری و آخرین توئیت ارسالی افراد سواستفاده می كنند. فیسبوك هم امروز اعلام نموده برخی كاربرانش قربانی oneAudience شده اند و داده های خصوصی آنها از همین طریق سرقت شده است.
توئیتر افزوده كه oneAudience از لطمه پذیری خاصی در این شبكه اجتماعی بهره نمی گیرد و اگر كاربران داده های شخصی مربوط به ورود به توئیتر را در برنامه های ثالث وارد نكنند، امكان سواستفاده از آنها وجود نخواهد داشت. این شركت از تماس با گوگل و اپل برای جلوگیری از این نوع سواستفاده ها آگاهی داده است.
این شركت تصریح كرده با تمامی كاربران خود كه به همین علت گرفتار مشكل شده اند، نیز تماس می گیرد تا از وارد آمدن لطمه بیشتر به آنها جلوگیری كند. فیسبوك هم اعلام نموده با اپلیكیشن هایی كه به چنین روش سواستفاده ای متوسل شوند، برخورد خواهدنمود.


منبع:

1398/09/05
14:50:53
5.0 / 5
4239
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , توسعه , سایت
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است