Sibex سیبکس

بازار اپلیكیشن های موبایلی در انحصار 1 درصد از توسعه دهندگان!

بازار اپلیكیشن های موبایلی در انحصار 1 درصد از توسعه دهندگان! سیبكس: بررسی های صورت گرفته نشان میدهد كه بالغ بر 80 درصد دانلود اپلیكیشن ها توسط كاربران تنها به یك درصد از توسعه دهندگان متعلق می باشد.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، برمبنای تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته توسط موسسه تحقیقاتی حسگر تاور در بازه زمانی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ میلادی، بالغ بر ۸۰ درصد از دانلود اپلیكیشن های مختلف در پلت فرم فروشگاههای آنلاین و اینترنتی همچون گوگل پلی استور و اپ استور اپل تنها به یك درصد از توسعه دهندگان نرم افزاری متعلق می باشد.
بر اساس گزارش وب سایت gsmarena، كارشناسان و مفسرین فعال در این موسسه تحقیقاتی برمبنای تعداد دفعات دانلود اپلیكیشن های مختلف در فروشگاههای اپ استور اپل و گوگل پلی استور در حد فاصل اول ژوئیه تا 30 سپتامبر سال جاری میلادی بر روی تعداد كثیری از توسعه دهندگان به نتایج و نمودارهای زیر دست یافته اند.
برمبنای نمودارهای زیر می توان انحصار مربوط به توسعه اپلیكیشن های مختلف، دانلود بازی های موبایلی و درامدهای حاصل از آن به تعداد اندكی از توسعه دهندگان نرم افزاری را به وضوح مشاهده كرد:


طبق اطلاعات و داده های نمودارهای فوق، می توان دریافت كه تنها یك درصد از توسعه دهندگان اپلیكیشن های مختلف ۸۰ درصد از دانلود اپلیكیشن در پلت فرم اپ استور و پلی استور را به خود اختصاص داده اند و این بدان معناست كه ۲۳.۶ میلیارد دانلود نیز به آنها متعلق می باشد.
این در حالیست كه ۹۹ درصد از توسعه دهندگان باقی مانده در سه ماهه سوم سال جاری میلادی توانسته اند تنها سهمی معادل ۲۰ درصد (۶ میلیارد) از دانلود اپلیكیشن های مختلف را در فروشگاههای آنلاین مذكور به خود اختصاص دهند.


طبق نمودار بالا، همین طور این یك درصد از توسعه دهندگان ۸۲ درصد از دانلود اپلیكیشن های گیمینگ ( بازی موبایلی) معادل ۹.۱ میلیارد دانلود را از آن خود كرده اند در صورتیكه ۹۹ درصد باقی مانده همچنان سهمی ۱۸ درصدی معادل ۲ میلیارد دانلود را به خود اختصاص داده اند.


نمودار سوم نیز نشان میدهد كه درآمدهای حاصل از دانلود و فروش اپلیكیشن های مختلف در پلت فرم فروشگاههای اپ استور و پلی استور نیز بطور انحصارگرایانه ای به تنها یك درصد از توسعه دهندگان نرم افزاری متعلق می باشد. به عبارتی دیگر، این تعداد اندك از شركت های توسعه دهنده اپلیكیشن های موبایل ۹۳ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده اند كه منجر به كسب ۲۰.۵ میلیارد دلار درآمد شده است. ۱.۵ میلیارد دلار درامد نیز به ۷ درصد از توسعه دهندگان تعلق داشته است.1398/09/03
18:50:02
5.0 / 5
4407
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است