Sibex سیبکس
هشدار كارشناس فناوری اطلاعات به والدین؛

اگر فرزندانتان برنامه نویسی یاد نگیرند در آینده شغلی نخواهند داشت

اگر فرزندانتان برنامه نویسی یاد نگیرند در آینده شغلی نخواهند داشت به گزارش سیبكس یك كارشناس فناوری اطلاعات اظهار داشت: اگر والدین، آموزش برنامه نویسی در كودكان را جدی نگیرند تا 15 سال آینده شغل مناسبی برای فرزندانشان وجود نخواهد داشت.به گزارش سیبكس به نقل از مهر، فرخ ابراهیمی نژاد گفت: باتوجه به سرعت تغییرات در كسب و كارهای موجود و وابستگی موفقیت مشاغل به ابزارهای حوزه فناوری اطلاعات در ۱۵ سال آینده خیلی از شغل هایی كه امروز وجود دارند از بازار حذف شده و برنامه ها یا ماشین هایی با كمك هوش مصنوعی این مشاغل را انجام خواهند داد.
وی اشاره كرد: تحقیقات ده ها موسسه علمی و دانشگاه های مطرح دنیا نشان می دهد، شغل هایی كه امروزه پر طرفدار هستند دیگر در آینده وجود نخواهند داشت و ابزارها و اپلیكیشن های مختلف به كمك صاحبان صنایع خواهد آمد. خیلی از والدین ممكنست تصور كنند كه برای حسابدار یا مترجم همیشه كار وجود دارد در صورتیكه تا ۱۵ سال آینده یك نرم افزار با كمك هوش مصنوعی بسیار بهتر از یك انسان این امور را انجام خواهد داد؛ حتی سرعت تغییرات نشان میدهد كه كارهای فیزیكی همچون كارگری در كارخانه ها و رانندگی بزودی از بین خواهد رفت و بجای آن ماشین های خودران و رباتهای هوشمند جای نیروی انسانی را پر خواهدنمود.
این آینده پژوه افزود: ورود ابزارهای جدید در حوزه كسب و كار به معنای كم شدن مشاغل نیست. بلكه در یك دهه آینده شغل ها بسیار بیشتر می شود اما نوع كارها متفاوت خواهد شد. درواقع با رشد اتوماسیون های مختلف در تمامی حوزه ها حتی كشاورزی و صنعت، شغل ها بیشتر به سمت تولید و توسعه این نرم افزارها می رود.
ابراهیمی نژاد اظهار داشت: شكی نیست كه خیلی از خانواده های ایرانی اهمیت آموزش برای فرزندانشان را درك می كنند و از سنین پایین به دنبال استعدادیابی و آموزش كودكان خود هستند. ولی سوژه مهم این است كه آموزش ها نباید بر طبق نیاز امروز جامعه انتخاب گردد چونكه ممكنست خیلی از آموزش های امروز در آینده هیچ كمكی به فرزندانشان نكند.
وی با اشاره به اینكه خیلی از مشاغل آینده برپایه برنامه نویسی استوار خواهد شد، اضافه كرد: اهمیت آموزش برنامه نویسی باید به درستی برای خانواده ها گفته شود. چونكه مشاغل آینده برپایه برنامه نویسی استوار است و بنا بر این باید آموزش های كودكان در ایران را هدفمند كرد.
این كارشناس اظهار داشت: اگر والدین از دوران كودكی دغدغه آینده فرزندانشان را دارند و نمی دانند كه چه نوع آموزشی می تواند كودكان آنها را در آینده كمك نماید، باید اذعان داشت كه یادگیری زبان های برنامه نویسی می تواند مناسب ترین آموزش باشد. چونكه برنامه نویسی آنها را وارد حوزه های پرطرفدار آینده نظیر اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، ساخت اپلیكیشن و ده ها شغل پر درآمد دیگر می كند.
ابراهیمی نژاد اشاره كرد: در دنیای آینده خیلی از شغل های امروز وجود نخواهند داشت پس والدین باید بدانند كه اگر فرزند خودرا برای دنیای امروز آماده می كنند و آموزش هایی بر طبق نیاز امروز جامعه برای كودكان خود تدارك می بینند، بی گمان نمی توانند توقع داشته باشند كه این آموزش ها در آینده به فرزندانشان كمك نماید.
به گفته وی، امروزه در كشورهای پیشرفته، آموزش زبان های برنامه نویسی به یكی از آموزش های اصلی كودكان و نوجوانان بالای ۱۰ سال تبدیل گشته است كه این امر گواه اهمیت برنامه نویسی در آینده را دارد.

1398/08/19
21:33:54
5.0 / 5
4472
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است