Sibex سیبکس

مدیر عامل رایتل استعفا داد

مدیر عامل رایتل استعفا داد سیبكس: برمبنای اعلام روابط عمومی شستا، استعفای مینا مهرنوش پذیرفته شد.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، ششم شهریورماه سال جاری، اعلام گردید كه مینا مهرنوش بعنوان مدیر عامل رایتل انتخاب شده است. درحالی كه طی یك ماه گذشته خبر انتصاب مهرنوش به سمت مدیر عاملی اپراتور سوم تلفن همراه مطرح شده بود، بعد از اعلام خبر برگزاری جلسه معارفه وی بعنوان مدیر عامل جدید این اپراتور، كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، این انتصاب را فاقد وجاهت قانونی دانست.
این كمیسیون اعلام نمود كه با عنایت به نقش و اهمیت ارتباطات و فناوری اطلاعات بعنوان بستر ارائه خدمات عمومی و دولتی الكترونیك در كشور، الزامات احراز صلاحیت حرفه ای و تخصصی برای تصدی سمت های هیات مدیره، مدیران عامل و معاونین فنی دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات با بیشتر از ۵۰۰ هزار كاربر را تصویب كرده است.
بنابراین، طبق این مصوبه باید صلاحیت حرفه ای اعضای هیات مدیره، مدیرعامل، قائم مقام و معاونان فنی و حرفه ای دارندگان پروانه ارتباطی و فناوری اطلاعات هنگام انتصاب از طرف رگولاتوری تائید شود.
اما بتازگی و بنا به شكایت رایتل، دیوان عدالت اداری در حكمی، این بركناری را به صورت موقت، متوقف كرده بود. بر طبق حكمی كه دیوان عدالت اداری صادر و در تاریخ ۶ مهرماه ابلاغ كرده است، بركناری مدیرعامل رایتل تا زمان بررسی های بیشتر، متوقف می شود و بدین ترتیب اعلام گردید كه مینا مهرنوش همچنان مدیرعامل رایتل خواهد ماند. همین طور بر طبق این حكم، سایر اپراتورها نیز تا زمان نهایی شدن این موضوع، برای انتخاب مدیرعامل جدید نیازی به اجرای مصوبه ۲۵۹ رگولاتوری ندارند.
این در شرایطی است كه امروز روابط عمومی شستا اعلام نمود: با عنایت به اینكه تمركز شستا در مجموعه های خود خصوصاً رایتل باعنایت به وضعیت مالی گذشته به بهبود عملكرد، افزایش راندمان، كارآیی و ارتقاء سود عملیاتی است و با توجه به ملاحظات بوجود آمده، با استعفای سركارخانم مینا مهرنوش موافقت شد.
تركیب هیات مدیره جدید رایتل تا روز شنبه ۱۳ مهر ماه اعلام خواهد شد.
منبع:

1398/07/07
19:03:50
5.0 / 5
4462
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است