Sibex سیبکس

سالی چندبار سرقت اطلاعاتی در آمریكا رخ می دهد؟

سالی چندبار سرقت اطلاعاتی در آمریكا رخ می دهد؟ سیبكس: با عنایت به اهمیت بیش از پیش امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی افراد حقیقی و حقوقی در سال های اخیر، سرقت های اطلاعاتی مختلفی در گوشه و كنار جهان رخ می دهد كه بیشتر آنها در ایالات متحده آمریكاست.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، در سال های اخیر سرقت های اطلاعاتی كه توسط هكرها و مجرمان سایبری صورت می گیرد، شدت گرفته است و با وجود پیشرفته شدن علم و تكنولوژی های مختلف به منظور شناسایی زودهنگام نفوذ هكرها به سرورها و سیستم های كاربران و شركت های بزرگ برای دسترسی به اطلاعات محرمانه آنها، همچنان اخبار و گزارش های مختلفی در این خصوص از گوشه و كنار جهان به گوش می رسد.
با عنایت به افزایش حملات سایبری، بدافزاری و سرقت اطلاعات شخصی و محرمانه كاربران، خیلی از هكرها و مجرمان سایبری درصدد نفوذ به حساب های كاربری و دستگاه های الكترونیكی كاربران متصل به اینترنت هستند تا بتوانند با سوءاستفاده از اطلاعات آنها، به اهداف شوم خود دسترسی پیدا كنند و اطلاعات موردنظر قربانیان را به دست بیاورند.
برمبنای آمارهای انتشار یافته در سال ۲۰۱۷ میلادی، بالغ بر ۸۶ درصد از سرقت های اطلاعاتی جهان در منطقه آمریكای شمالی شامل ایالات متحده و كانادا رخ داده است كه این امر نشان داده است هكرها و مجرمان سایبری تمایل زیادی به نفوذ و دسترسی به حساب های كاربری و زیرساخت های شركت های مختلف در آمریكا دارند تا بدین ترتیب به اهداف و انگیزه های خود برسند و اطلاعات مدنظر خودرا كسب كنند.
حالا برمبنای آماری كه در وب سایت digitalinformationworld ذكر شده است، تعداد سرقت های اطلاعاتی در سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ میلادی انتشار یافته است و نشان داده است كه در طول این یك دهه اخیر، تعداد حملات سایبری و سرقت های اطلاعاتی در جهان خصوصاً ایالات متحده آمریكا به شدت افزایش یافته است. به عقیده كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه امنیت سایبری، این بدان معناست كه شركت ها و سازمان های آمریكایی میزبان اطلاعات و داده های باارزش بسیاری هستند كه همواره نظر و توجه خیل عظیمی از هكرها و مجرمان سایبری حرفه ای در كشورهای مختلف جهان را به سمت و سوی خود جلب می كنند.
طبق جدول زیر، تعداد سرقت های اطلاعاتی در سال ۲۰۰۸ میلادی ۶۵۶ بوده این در حالیست كه این رقم در سال ۲۰۱۰ میلادی برابر با ۶۶۲ واحد بوده است. تعداد حملات سایبری در سال ۲۰۱۴ میلادی نیز ۷۸۳ واحد گزارش شده است كه سال پس از آن در ۷۸۱ واحد ایستاده است.
اما با نگاهی مختصر به تعداد سرقت های اطلاعاتی و حملات سایبری می توان دریافت كه تعداد آن در سال ۲۰۱۶ میلادی بطور ناگهانی افزایش یافته و چهار رقمی شده است و به عدد ۱۰۹۳ رسیده است. تعداد سرقت های اطلاعاتی در سال ۲۰۱۷ نیز ۱۵۷۹ بوده كه بنظر می رسد هكرها و مجرمان سایبری در این سال به اوج فعالیت های خود رسیده اند و موفق شده اند ركورد جدیدی را در بیشترین تعداد حملات سایبری، بدافزاری و سرقت های اطلاعاتی به ثبت برسانند. البته این آمار در سال پس از آن با اندكی كاهش، ۱۲۴۴ ثبت و گزارش شده است.


منبع:

1398/06/25
19:53:38
5.0 / 5
4677
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است