Sibex سیبکس

سهم ویندوز ۱۰ از نصف هم گذشت!

سهم ویندوز ۱۰ از نصف هم گذشت! سیبكس: تازه ترین آمار و گزارش های انتشار یافته از آن حكایت می كند كه سهم ویندوز 10 از بازار كامپیوتر های جهان از مرز 50 درصد نیز عبور كرده است.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، سال قبل بود كه مایكروسافت بعنوان شركت توسعه و ارائه دهنده سیستم عامل محبوب و پرطرفدار ویندوز، اعلام نمود كه تنها تا اول سال ۲۰۲۰ میلادی از نسخه ویندوز ۷ پشتیبانی می كند و شركت ها و سازمان هایی كه می خواهند همچنان از این نسخه نسبتا قدیمی استفاده كنند، باید با پرداخت مبلغی معلوم و مشخص، پشتیبانی مایكروسافت را برای دریافت به روزرسانی و وصله های امنیتی دریافت نمایند.
پس از آن آمار قابل توجهی از كاربران نسخه ویندوز ۷ تصمیم گرفتند كه نسخه قدیمی ویندوز ۷ را به روزرسانی كرده و ویندوز ۱۰ را بر روی سیستم عامل كامپیوتر شخصی خود ریخته و نصب كنند. به همین ترتیب تعداد كامپیوتر های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز ۱۰ به میزان شایان توجهی رشد و افزایش یافت تا جایی كه بتازگی آمار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت venturebeat نشان داده است كه سهم ویندوز ۱۰ در بین كامپیوتر های شخصی از ۵۰ درصد نیز عبور كرده است.
این درحالی است كه سهم ویندوز ۷ از ۳۶ درصد به ۳۰ درصد كاهش و كاهش پیدا كرده است كه این بدان معناست تعداد بیشتری از كاربران كامپیوتر های شخصی درحال مهاجرت و كوچ از نسخه های قدیمی به جدید سیستم عامل ویندوز هستند.
برمبنای نمودار دایره ای زیر، سهم نسخه های مختلف سیستم عامل ویندوز در كنار سهم سایر سیستم عامل های كامپیوتری همچون مك اواس و لینوكس به ترتیب ذكر شده است:طبق داده های ذكر شده در نمودار بالا، سهم ویندوز ۱۰، ۵۰.۹۹ درصد، ویندوز ۸.۱، ۴.۲۰ درصد، ویندوز ۸، ۰.۶۳ درصد، ویندوز ۷، ۳۰.۳۴ درصد و ویندوز ایكس پی نیز ۱.۵۷ درصد گزارش و اعلام شده است.
سهم سیستم عامل مك اواس اپل نیز در بین كامپیوتر های شخصی، ۹.۶۸ درصد و لینوكس نیز ۱.۷۲ درصد اعلام شده است.
با اینكه مدت زمان زیادی از عرضه و انتشار ویندوز ۱۰ می گذرد، هنوز خیل عظیمی از كاربران كامپیوتر های شخصی جدیدترین نسخه از این سیستم عامل را دریافت، دانلود و نصب نكرده اند.
كارشناسان و مفسرین اعتقاد دارند كه تعداد كاربران ویندوز ۱۰ تا اختتام مهلتی كه مایكروسافت به آنها داده است، به میزان چشم گیر و قابل توجهی افزایش پیدا خواهند كرد.
منبع:

1398/06/11
19:01:02
5.0 / 5
4407
تگهای خبر: اپل , بازار , توسعه , رایانه
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است