Sibex سیبکس
مجری پرونده الكترونیك سلامت:

طرح نسخه پیچی الكترونیك در داروخانه های داوطلب انجام می شود

طرح نسخه پیچی الكترونیك در داروخانه های داوطلب انجام می شود به گزارش سیبكس مجری پرونده الكترونیك سلامت اظهار داشت: فرایند فنی نسخه پیچی الكترونیك در وزارت بهداشت انجام شده است و در صورتیكه داروخانه ها و پزشكان داوطلب باشند، این طرح برای آنها انجام می شود.به گزارش سیبكس به نقل از مهر، علی اصغر انصاری امروز در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه الكامپ ۲۰۱۹ با اشاره به اینكه مبحث نظام كدگذاری برای رهگیری و اصالت دارو و نسخه پیچی در پرونده سلامت الكترونیك اجرایی شده است، تصریح كرد: در حوزه دارو با دو مسیر واردات و تولید دارو، از پخش تا محل تنظیم و هم مبحث نسخه پیچی مواجه هستیم.
وی افزود: در عرصه تولید دارو و واردات آن، پروژه رهگیری و اصالت دارو با همكاری سازمان غذا و دارو در حال انجام می باشد اما مبحث نسخه پیچی الكترونیكی كه فرایند فنی آن به اتمام رسیده، هنوز اجرایی نشده است.
مجری پرونده الكترونیك سلامت اضافه كرد: در این مرحله قصد بر این است كه زمانی كه پزشك دارویی را برای بیمار تجویز می كند، فرد به صورت الكترونیكی آنرا دریافت كرده و داروخانه از راه این پرونده الكترونیك، دارو را به بیمار عرضه نماید.
انصاری خاطرنشان كرد: الان در مرحله ورود بخش خصوصی، مطب ها و داروخانه ها به این پروژه هستیم و در صورتیكه داروخانه ها و پزشكان داوطلب باشند، بزودی پروژه نسخه پیچی الكترونیكی از روی كدینگ را اجرایی می نماییم.
وی تصریح كرد: این پروژه حلقه مفقوده نظام كدینگ پرونده الكترونیك سلامت است كه می تواند این پروژه را یك قدم دیگر به اهداف اصلی خود نزدیك كند.

1398/04/28
11:21:55
5.0 / 5
5007
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است