Sibex سیبکس

هوش مصنوعی مچ سارقان و مجرمان را می گیرد

هوش مصنوعی مچ سارقان و مجرمان را می گیرد سیبكس: خیلی از كارشناسان برآورد كرده اند كه احتمالاً در آینده ای نزدیك هوش مصنوعی قادر به شناسایی هوشمندانه سارقان در اماكن عمومی خواهد بود.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی همچون تكنولوژی های جدید و منحصر بفردی هستند كه اخیرا توانسته اند تغییر و تحولات عظیمی را در صنایع و عرصه های مختلف ایجاد كنند.
با عنایت به گسترش روزافزون فناوری های نوینی همچون هوش مصنوعی (artificial intelligence) و یادگیری ماشینی (machine learning) در صنایع و حوزه های مختلف تكنولوژی و غیره، خیلی از شركت های فعال در عرصه های گوناگون معتقدند كه این فناوری ها به صورت كامل فعالیت هایشان را تحت تأثیر قرار خواهد داد، به گونه ای كه دیگر نیازی به وجود چنین استارتاپ و شركت هایی در جهان نخواهد بود و كاركنان آنها باز با روبات و كامپیوتر های مجهز به هوش مصنوعی جایگزین خواهند شد.
طبق گزارش وب سایت WORLD OF BUZZ، كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری هر از گاهی با انتشار گزارشی جدید به تشریح كاربردهای مختلفی كه هوش مصنوعی می تواند داشته باشد، می پردازند و حالا باز اعلام نموده اند كه هوش مصنوعی در سال های آتی به احتمال زیاد به مرحله ای از تكامل و شكوفایی خواهد رسید كه می تواند سارقان و مجرمان احتمالی حاضر در اماكن عمومی را شناسایی كرده و با تشخیص هوشمندانه آنها در بین خیل عظیمی از جمعیت، به افزایش امنیت افراد و شهروندان در سطح شهر كمك بسزایی كند.
پیش تر گفته شده بود كه هوش مصنوعی قادر می باشد جایگزین خیلی از مشاغل در جوامع مختلف شود كه البته همین امر سبب نگرانی دولت ها و مردم شده بود چراكه تعداد زیادی از افرادی كه الان دارای شغل هستند، در سال های آینده به خاطر پیشرفت علم و تكنولوژی بیكار خواهند شد.1397/12/25
12:01:28
5.0 / 5
4370
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است