Sibex سیبکس

آینده بازار كار در دست استارت آپ ها

آینده بازار كار در دست استارت آپ ها سیبكس: معاون وزیرتعاون، كار و رفاه اجتماعی مراكز آموزش فنی و حرفه ای را پل ارتباطی میان بازار كار و مراكز آموزشی عالی رسمی دانست و توسعه استارت آپها و تكنولوژی های جدید را در آینده بازار كار موثر خواند.


سلیمان پاك سرشت در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: هم اكنون بیشتر از ۴۰ درصد مخاطبان كسب آموزش های مهارتی در مراكز فنی و حرفه ای را فارغ التحصیلان دانشگاهی می سازند و طی مذاكرات صورت گرفته با وزارت علوم، دانشجویان به جای آنكه پس از دوران فارغ التحصیلی به مهارت های فنی روی بیاورند، می توانند هنگام تحصیل آموزش های مهارتی ببینند.
وی مهارت آموزی را دغدغه امروز مسئولان و خانواده ها دانست و اظهار داشت: خیلی از خانواده ها در زمینه سرمایه گذاری بر فرزندان خود خصوصاً در حوزه مهارت آموزی مشكل دارند بنا بر این علاوه بر ایجاد هم افزایی و تعامل میان دستگاه ها برای پاسخگویی به مطالبات حوزه مهارت آموزی، لازم است با برنامه ریزی مناسب و اصولی در زمینه توسعه مهارت آموزی، خلأ سیاست های توسعه كسب و كار را جبران نماییم.
بگفته معاون وزیر كار، تغییر روش های آموزش در كیفیت بخشی آموزش ها اثرگذار می باشد و سبب هماهنگی بیشتر بین صنعت و بازار كار و جذب بهتر نیروهای كار سپس طی دوره های آموزش مهارتی می شود.
پاك سرشت ورود فناوری های نوین و دیجیتال به صنعت كشور را سبب ایجاد فاصله بین نیروهای كار آموزش دیده و صنعت دانست و اظهار داشت: باید نیروی انسانی مورد نیاز را با تحولات روز آشنا و در كیفیت آموزش ها تغییراتی حاصل نماییم تا بتوان آموزش های لازم را برای مشاغل آینده نمایش كرد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای درانتها گسترش استارت آپ ها و تكنولوژی های جدید را در آینده بازار كار و جذب متقاضیان كار مؤثر خواند.
به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، برمبنای آمارها نزدیك به ۲۳ هزار استارت آپ در ایران فعالیت دارند در حالیكه در چهار سال قبل تنها ۴۰۰۰ استارت آپ در كشور وجود داشت. قرار است مركز پشتیبانی از استارت آپ ها در ایران با توافق كشورهای آذربایجان، روسیه و تركیه ایجاد شود تا اكوسیستم جدیدی را برای رشد استارت آپ ها و شركت های دانش بنیان در سطح منطقه ای به وجود آورد.1397/12/10
20:01:57
5.0 / 5
4538
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است