Sibex سیبکس

ویندوز۱۰ گوی رقابت را از ویندوز ۷ ربود

ویندوز۱۰ گوی رقابت را از ویندوز ۷ ربود به گزارش سیبكس سرانجام ویندوز ۱۰ توانست سهم بیشتری از ویندوز ۷ را به خود اختصاص دهد.به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، چند پیش بود كه مایكروسافت بعنوان شركت توسعه و عرضه دهنده سیستم عامل محبوب و پرطرفدار ویندوز، اعلام نمود كه تنها تا سال ۲۰۲۰ میلادی از نسخه ویندوز ۷ پشتیبانی می كند و شركت ها و سازمان هایی كه می خواهند همینطور از این نسخه به نسبت قدیمی استفاده كنند، باید با پرداخت مبلغی معلوم و مشخص، پشتیبانی مایكروسافت را برای دریافت به روزرسانی و وصله های امنیتی دریافت نمایند.

حالا به نظر می آید كه این بیانیه مایكروسافت تا حد بسیار زیادی موثر واقع شده است چراكه تازه ترین آمار و گزارش های انتشار یافته نشان داده است كه سهم ویندوز ۱۰ كه تابحال بسیار كمتر از نسخه ویندوز ۷ بود، حالا از آن پیشی گرفته و سهم بیشتری از بازار را به خود مختص كرده است.

این بدان معناست كه در بین كامپیوتر های شخصی و دسكتاپ، تعداد كاربرانی كه تا آخر سال ۲۰۱۸ میلادی از جدیدترین نسخه سیستم عامل ویندوز یعنی ویندوز ۱۰ بهره برده و آنرا بر روی كامپیوتر خود نصب كرده اند، بیشتر از كاربرانی است كه هنوز از نسخه ویندوز ۷ بر روی كامپیوتر خود استفاده می نمایند.

بدین ترتیب می توان نتیجه گرفت كه مایكروسافت توانسته است سرانجام در ترغیب و تشویق كاربران این سیستم عامل محبوب عملكرد موفقیت آمیزی را به نام خود ثبت كند و این نسخه سهم بیشتری از ویندوز ۷ را به خود اختصاص دهد.

این گزارش های تحلیلی كه از جانب متخصصان و كارشناسان فعال در موسسه Net Applications ذكر شده در وب سایت phonearena انتشار یافته است، نشان داده است كه محبوبیت و استقبال از ویندوز ۱۰ به تدریج در بین كاربران كامپیوتر های شخصی و دسكتاپ رو به افزایش است كه البته در مقطعی از زمان اندكی پس از معرفی و انتشار رسمی آن، این استقبال رو به كاهش رفت. اما حالا با مهلت یك ساله مایكروسافت و برخی دیگر از عوامل اثرگذار به نظر می آید كه ویندوز ۱۰ بر روی حدود یك میلیارد دستگاه كامپیوتر نصب شده است. در ماه نوامبر ۲۰۱۸ میلادی سهم ویندوز ۱۰ از بازار حدود ۳۸.۱۴ درصد بود كه نسبت به ماه سپتامبر كه سهمی معادل ۳۹.۲۲ درصد داشت، ۱.۰۸ درصد رشد كرده بود.

در همین بازه زمانی سهم ویندوز ۷ هم از بازار با یك كاهش ۱.۹۹ درصدی روبرو بود كه از ۳۸.۸۹ درصد به ۳۶.۹۰ درصد رسید.
1397/10/14
15:08:20
5.0 / 5
5079
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است