Sibex سیبکس
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای مطرح كرد:

با محدودیت های عمومی انتقال پول مواجهیم

با محدودیت های عمومی انتقال پول مواجهیم به گزارش سیبكس رئیس سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور با بیان این كه كالاهای فناوری اطلاعات از ابتدای انقلاب اسلامی تابحال تحریم بوده و همیشه هم چاره ای پیدا شده است اظهار داشت: حالا شرایط مقداری سخت تر شده و محدودیت اتفاق افتاده، محدودیت های عمومی برای انتقال پول است اما باید توجه داشته باشیم كه در داخل برای خود دردسر درست نكنیم.


محمدباقر اثنی عشری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مشكلات واردات كالاهای فناوری اطلاعات، اظهار داشت: كالاهای آی تی پیش از این دور تحریم ها و از ابتدای انقلاب اسلامی تابحال تحریم بوده و ما هیچ وقت نمی توانستیم به صورت مستقیم مثلا كالای شركت اپل را وارد نماییم اما حالا شرایط مقداری سخت تر شده و محدودیتی كه اتفاق افتاده، محدودیت های عمومی برای انتقال پول است.
وی افزود: باآنكه شركت های فناوری اطلاعات از اول همین مشكلات را داشتند و مشكلات تحریم، جدید نیست، اما حالا انتقال پولی كه ما قبل از این، با استفاده از صرافی ها و یك سری از بانك ها انجام می دادیم، گرفتار محدودیت شده و فشاری كه به شركت ها وارد می شد، افزایش یافته و این فشار برای كالاهای آی تی هم وجود دارد.
رئیس سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور در ادامه با بیان این كه هم اكنون محدودیت ارزی هم اضافه شده و توان خرید مردم پایین آمده است، اظهار نمود: حالا گوشیهایی كه قبل از این ۴۰۰ هزار تومان قیمت داشتند، یك میلیون و نیم قیمت دارند و درباره كالاهای آی تی هم با یك ركود وحشتناك روبه رو هستیم و با این قیمت ها دسترسی مردم به ابزارهای آی تی محدود شده و كاسته می شود.
اثنی عشری با اشاره مشكلات تخصیص ارز درباره واردات كالاهای آی تی بیان كرد: برای واردات كالاهای سخت افزاری وزارت صنعت نظر می دهد در حالیكه این وزارتخانه در كنار لپ تاپ و كامپیوتر، مسئول واردات كالاهای دیگری از قهوه جوش و ذرت دامی هم هست. اگر ۱۰ درصد بودجه ای كه صرف كنجاله سویا می گردد كه خوراك مرغ است را به آی تی بدهیم، مشكل ما حل می گردد.
وی با تاكید بر ضرورت تولید ستاد تحریم اظهار نمود: همیشه این اتفاق ها افتاده و همیشه هم چاره ای پیدا شده است، اما اینطور نیست كه بگوییم فرمول مشخصی وجود دارد. فقط باید توجه داشته باشیم كه در داخل برای خودمان دردسر درست نكنیم و اقداماتی كه در وزارت صنعت، گمرك و اتحادیه ها انجام می شود، نباید مشكل زا و بحران آفرین باشند.1397/09/13
15:10:57
5.0 / 5
5010
تگهای خبر: اپل , بانك , رایانه , سخت افزار
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است