Sibex سیبکس

تولید رایانه غیرقابل هك یك گام به واقعیت نزدیك تر شد

تولید رایانه غیرقابل هك یك گام به واقعیت نزدیك تر شد سیبكس: هك شدن رایانه ها مشكلی است كه تابحال راه حل قطعی برای آن یافت نشده، ولی در سال ۲۰۱۷ شاهد پیشرفت هایی در این زمینه بوده ایم.به گزارش سیبكس به نقل از نیواطلس، وزارت دفاع آمریكا در سال ۲۰۱۷ بودجه ای ۵۰ میلیون دلاری را به برنامه دارپا اختصاص داده تا در قالب آن امنیت سایبری ارتقا یابد.
محققان دانشگاه میشیگان با استفاده از بخشی از این بودجه موفق به طراحی سیستم امنیتی تازه ای شده اند كه با حفاظت ویژه از سخت افزارهای كامپیوتری آنها را غیرقابل هك می كند.
این محققان می گویند با طراحی انبوهی از باج افزارهای سارق اطلاعات كه از صدمه پذیری های بی انتها ویندوز و دیگر سیستم عامل ها استفاده می كنند، باید از روش های نوینی برای از كارانداختن حملات هكری بهره برد. به خصوص كه این حملات می توانند فعالیت های عادی بانك ها، بیمارستان ها، شركت های تجاری و نهادهای دولتی را مختل كنند.
در قالب طرح تحقیقاتی جدید هفت نوع مختلف از مشكلات و ضعف های سخت افزاری شناسایی شده اند كه در صورت برطرف شدن آنها می توان از موفقیت تقریبا نیمی از حملات مبتنی بر ضعف های نرم افزاری جلوگیری كرد.
با تكمیل برنامه دارپا امید می رود تا ظرف پنج سال راهی برای غلبه بر هر هفت ضعف سخت افزاری شناسایی شده یافت شود. بر همین مبنا به جای استفاده از برنامه های امنیتی نرم افزاری از طریق حل های سخت افزاری استفاده می گردد.
محققان دانشگاه میشیگان با بودجه ای ۳. ۶ میلیون دلاری سخت افزاری ساخته اند كه قادر به كنترل و منحرف كردن داده های مشكوك و مخربی است كه در بخش های مختلف رایانه وجود دارند.
در این روش، هر بار كه بدافزارها یا ویروس ها بتوانند یك ضعف نرم افزاری برای دسترسی به داده های حساس را شناسایی كنند، باز هم روشی برای دور كردن آنها از این داده ها و هدایت آنها به مسیری انحرافی طراحی خواهد شد.
در قالب این روش رایانه ها به یك معمای غیرقابل حل تبدیل می شوند. مثل اینكه شما برای حل مكعب روبیكی تلاش كنید كه ترتیب رنگ های آن لحظه به لحظه تغییر كند. انتظار می رود تكمیل این طرح به چهار سال دیگر زمان نیاز داشته باشد.

1396/10/01
14:01:32
5.0 / 5
5178
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است