Sibex سیبکس
توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد

پیاده سازی نرم افزاری شبكه سیار LTE

پیاده سازی نرم افزاری شبكه سیار LTE به گزارش سیبكس پیاده سازی شبكه سیار LTE به صورت كاملا نرم افزاری جهت تولید شبكه خصوصی و بستر تست نسل پنجم، توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، در ادامه فعالیت های مرتبط با 5G و جهت فراهم كردن تولید بستر ارتباطی برای تست سرویس و قابلیت های 5G، پژوهشگران پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات موفق شدند شبكه كامل LTE متشكل از EPC و eNB را به صورت نرم افزاری پیاده سازی كنند.
بنا بر این گزارش، با پیاده سازی شبكه LTE، علاوه بر تولید یك بستر تست انعطاف پذیر، مقدمات لازم برای حركت به سمت نسل پنجم شبكه ارتباطات سیار فراهم می گردد.
در این شبكه فقط بخش كوچكی از فرستنده و گیرنده به صورت سخت افزاری باقی می ماند و اپراتور به ندرت لازم خواهد داشت كه سخت افزار را تغییر دهد. در تست هایی كه توسط این شبكه انجام شد سرعت دانلود حدود 17Mbps برای مشتركین فراهم می گردد.
همچنین با استفاده از شبكه IoT متصل به این شبكه، جریان ویدیوی زنده به سرور ارسال می گردد كه می تواند جهت مونیتورینگ نظارت هوشمند كاربرد داشته باشد. در طرح حاضر، استریم ویدئوی زنده با فرمت H. 264 در شبكه LTE پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات فرستاده می گردد به طوری كه كاربران (UE) ویدئو را با كیفیت مطلوب و كمترین تاخیر دریافت می كنند.
بنا بر اعلام برای اتصال به این شبكه از دانگل 4G استفاده شده است. ویدئوی كد شده با استفاده از این دانگل به شبكه ی LTE (eNodeB) نرم افزاری ارسال و در نهایت كابران (UEs) این ویدئو را دریافت خواهند كرد. به منظور بررسی پارامترهای كیفیت سرویس همچون تاخیر و نرخ از دست رفتن بسته، ویدئوی دریافتی توسط كاربران به روش full reference مورد ارزیابی قرار می گیرند.


 

1396/09/29
20:11:07
5.0 / 5
5214
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است