Sibex سیبکس

تاسیس دیتا سنتر اپل در چین

تاسیس دیتا سنتر اپل در چین به گزارش سیبكس ماه گذشته بود كه دولت چین هم در تقلید از روسیه، قانون جدیدی را تصویب نمود؛ قانونی كه از شركت‌های خارجی می‌خواهد داده‌های كاربران چینی خود را در سرورهایی كه در چین قرار گرفته‌اند، ذخیره نماید. شركت‌های بسیار زیادی حاضر نشده‌اند با این قانون كنار بیایند، اما اپل یكی از این شركت‌ها نمی باشد.


اپل اولین شركت غیر چینی است كه تصمیم گرفته به این قانون جدید كشور چین عمل كند.
شركت اپل دیروز خبر داد كه می‌خواهد یك دیتا سنتر در چین تاسیس كند. این ساختمان بزرگ، بخشی از سرمایه‌ی بزرگ یك میلیارد دلاری است كه اپل می‌خواهد در چین هزینه كند.
 
اپل اولین شركت غیر چینی است كه تصمیم گرفته به این قانون جدید كشور چین عمل كند. دیگر شركت‌ها گفته‌اند كه این قانون نه تنها برای آن‌ها هزینه‌‌ی زیادی دارد،‌ بلكه امنیت داده‌های آن‌ها را هم به خاطر می‌اندازد. اپل از سوی دیگر گفته است كه از نظر امنیت سایبری آن‌قدر از خودش مطمئن است كه می‌داند هیچ كس نمی‌تواند یك بك‌دور به سیستم آن‌ها بسازد.
 
دولت چین گفته به این دلیل می‌خواهد داده‌های كاربران چینی در سرورهایی كه در چین هستند ذخیره شوند، چون می‌خواهد امنیت سایبری آن‌ها را تامین كند. با این حال، بیشتر تحلیل‌گران به این موضوع اشاره كرده‌اند كه هدف اصلی چین، بررسی داده‌های افراد از سوی دولت است.
 
اگر به خاطر داشته باشید، اپل حاضر نشده بود حتی یك آیفون را برای سازمان FBI آنلاك كند و این شركت، روی داده‌های كاربران خود بسیار حساس است. با این حال، هك iCloud و به بیرون درز كردن تصاویر شخصی بازیگران هالیوود را هم از خاطر نبرده‌ایم.
1396/04/25
01:15:33
5.0 / 5
5125
تگهای خبر: اپل , آیفون
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است