Sibex سیبکس

كاربران فتوشاپ به روزرسانی كنند!

كاربران فتوشاپ به روزرسانی كنند! سیبكس: شركت آدوب تصمیم گرفته یك نسخه به روزرسانی امنیتی از نرم افزار فتوشاپ را منتشر كند تا به مرتفع ساختن صدمه پذیری و ضعف های امنیتی موجود بپردازد.به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت thehackernews، این روزها كه بازار صدمه پذیری و ضعف های كامپیوتری به شدت رونق گرفته و اطلاعات شخصی كاربران را تهدید می كند، شركت های توسعه دهنده و غول های تكنولوژی بسیاری هم به دنبال مرتفع ساختن این موانع و مشكلات سایبری هستند و در این راستا نسخه های به روزرسانی جدیدی را منتشر می كنند.

بسیاری از محققان و پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری درصدد كشف صدمه پذیری های جدیدی هستند تا شركت های توسعه دهنده آن ها به انجام به روزرسانی و محافظت از حریم خصوصی كاربران اقدام نمایند.

چندی پیش گزارش های بسیاری در فضای مجازی منتشر گردید كه وجود یك صدمه پذیری و حفره امنیتی خطرناك در نرم افزار فتوشاپ (Adobe Photoshop CC) را نشان می داد كه توسط شركت آدوب توسعه داده شده است و خیلی از كاربران سیستم عامل ویندوز و مك او اس (macOS) را در معرض خطر قرار داده است.

حالا شركت آدوب با انتشار اطلاعیه ای اعلام نموده كه تیمی از متخصصان زبده فعال در این شركت تصمیم گرفته اند قبل از موعد مقرر، به انتشار و عرضه یك نسخه به روزرسانی امنیتی برای نرم افزار فتوشاپ اقدام نمایند تا از نفوذ هكرها و مجرمان سایبری به اطلاعات شخصی كاربران جلوگیری به عمل بیاورند.

وجود صدمه پذیری و ضعف های امنیتی در نرم افزارهای مختلف به هكرها و مجرمان سایبری اجازه می دهد كه با نفوذ به خلاء و حفره های موجود در برنامه مذكور، به حجم وسیعی از اطلاعات شخصی و حریم خصوصی افراد موردنظر دسترسی پیدا كنند كه این درنهایت، حریم خصوصی كاربران كامپیوتر و اینترنت را نقض می كند.

شركت ادوب اعلام نموده است كه این نسخه به روزرسانی امنیتی برای سیستم های عامل ویندوز و مك او اس بوده و كاربران كامپیوتر های با سیستم عامل مذكور، قادر خواهند بود از فروشگاه اینترنتی مربوطه این نسخه جدید امنیتی را دریافت و دانلود كنند و بدین ترتیب دستگاه خویش را از نفوذ هكرها مصون بدارند.

شركت ادوب - توسعه دهنده و عرضه دهنده نرم افزارهای آدوب ریدر، آكروبات و فوتوشاپ - حالا با انتشار این نسخه جدید به روزرسانی امنیتی تلاش دارد به تمامی كاربرانش اعلام نماید به شدت درصدد افزایش ضریب ایمنی و امنیت سایبری محصولاتش بوده و بدین ترتیب به سرعت از متخصصانش خواسته كه مشكل و صدمه پذیری های موجود را پیدا كرده و برطرف كنند.
1397/06/04
16:32:50
5.0 / 5
4536
تگهای خبر: اینترنت , توسعه , سایبر , كاربر
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است