Sibex سیبکس
در نخستین كنگره جهانی فناوری های هوشمند مطرح شد

شرایط حاكم در كشور آمادگی جهش در فناوری ها را دارد، برای هوشمندسازی نیازمند برنامه ریزی هستیم

شرایط حاكم در كشور آمادگی جهش در فناوری ها را دارد، برای هوشمندسازی نیازمند برنامه ریزی هستیم سیبكس: معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اظهار داشت: شرایط حاكم در كشور آمادگی جهش در زمینه توسعه فناوری ها و هوشمندسازی را به وجود آورده است كه مهمترین آنها تامین زیرساخت ها و نیروهای انسانی تحصیل كرده است.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، دكتر پیروز حناچی امروز چهارشنبه در اولین كنگره جهانی فناوری های هوشمند 2018 در محل سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی تهران اضافه كرد: امیدواریم در تلاش های دوره حاضر بتوانیم از نیروی انسانی بعنوان یك فرصت برای توسعه فناوری ها استفاده نماییم.
وی اظهار نمود: امروز مبحث مهم و اساسی مبحث دانایی است. "اقتصاد دیجیتال" هم برای ما بعنوان یك مبحث مهم می باشد.
حناچی افزود: در شرایطی هستیم كه شاید در 15 سال پیش نمی توانستیم نسبت به این مورد خوب صحبت نماییم، اما امروز زیرساخت های توسعه فناوری های اطلاعات در كشور فراهم است.
وی خاطرنشان كرد: ما برای هوشمندسازی نیازمند برنامه ریزی هستیم و مردم از سرویس هایی هماند اسنپ، دیجی كالا و دیگر زیرساخت ها استفاده می نمایند، اما هنوز از خیلی از اینها به خوبی استفاده نكرده ایم و این یك چالش جدی است و باید با پشتیبانی از دولت این سرویس ها را توسعه داد.
حناچی افزود: سرمایه گذاری عظیمی در شهرداری تهران برای توسعه این فناوری های انجام شده است و از دهه 70 شروع شده است و امروز این فناوری در وضعیت قابل قبولی قرار دارد.
وی تصریح كرد: برای توسعه شهرهای هوشمند نیازمند چند محور هستیم كه یكی از آنها "اقتصاد هوشمند" است و الان كمتر كسی پیدا می گردد كه اسكناس در جیبش باشد چون سرویس های هوشمند توسعه یافته است.
حناچی اظهار نمود: اگر شهرهایی مانند ملبورن استرالیا در این زمینه توسعه یافته اند، ناشی از سرمایه گذاری است و یكی از فاكتورهای توسعه فناوری شفافیت است و این یكی از چالش های مدیران است و باید نسبت به آن جوابگو باشند و باید از جنبه های مثبت آن هم استفاده نماییم.
حناچی اضافه كرد: ما زیرساخت های پیوستگی و در اشتراك گذاشتن اطلاعات را داریم و باید دولت در این زمینه همكاری كند مانند ملبورن كه دولت سرمایه گذاری خوبی در این زمینه انجام می دهد.1397/05/25
20:40:47
5.0 / 5
4941
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است