Sibex سیبکس
هشدار درباره آلودگی روترهای میكروتیك در كشور

هرچه زودتر به روزرسانی كنید!

هرچه زودتر به روزرسانی كنید! سیبكس: با وجود هشدارها درباره صدمه پذیری گسترده ی روترهای میكروتیك در سطح شبكه كشور، خیلی از كاربران و مدیران نسبت به به روزرسانی و رفع صدمه پذیری این تجهیزات اقدام نكرده اند.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، مركز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای كامپیوتر ای) اعلام نمود كه متاسفانه علی رغم اخطار پیشین این مركز در اوایل اردیبهشت ماه درباره صدمه پذیری گسترده ی روترهای میكروتیك در سطح شبكه كشور، خیلی از كاربران و مدیران این تجهیزات هنوز نسبت به به روزرسانی و رفع صدمه پذیری این تجهیزات اقدام نكرده اند.
در این رابطه، رصد شبكه كشور در ایام اخیر نشان دهنده حملات گسترده به پورت ۲۳ (telnet) از مبدا روترهای میكروتیك صدمه پذیر آلوده شده در سطح كشور است. آلودگی این روترها عموما با استفاده از صدمه پذیری اشاره شده اخیر (آسیب پذیری پورت ۸۲۹۱ مربوط به سرویس winbox) صورت گرفته است.
مركز ماهر همینطور اعلام نموده كه فهرست آدرس های IP روترهای آلوده در ساعات آتی در سامانه تعاملی مركز ماهر در دسترس اعضا خواهد بود. مدیران شبكه عضو سامانه می توانند ضمن رجوع به سامانه تعاملی از آلودگی روترهای كاربران خود آگاه شوند. بنابراین بمنظور حفاظت از روترهای میكروتیك، اكیدا سفارش می گردد سریعا به روزرسانی سیستم عامل و مسدودسازی پورت های مدیریت تجهیز بر روی اینترنت اجرا گردد.
بر این اساس اوایل اردیبهشت ماه مركز ماهر اعلامكرده بود كه شركت ‫میكروتیك از شناسایی صدمه پذیری جدیدی در همه نسخه های RouterOS از ورژن 6.29 تا 6.43rc3 اطلاع داده كه این صدمه پذیری مربوط به پورت نرم افزار (Winbox (8291 است. در صورتیكه این پورت از پیش برروی شبكه اینترنت فعال بوده لازم است اقدامات زیر صورت پذیرد:
با اعمال قوانین مناسب فایروال و یا در قسمت IP> Services دسترسی به سرویس ‫winbox را محدود به آدرس های شناخته شده از شبكه خود كنید.
روتر خویش را به اخرین نسخه عرضه شده به روزرسانی كنید.
رمز عبور دستگاه خویش را عوض كنید.1397/05/10
15:14:32
5.0 / 5
5086
تگهای خبر: اینترنت , سرویس , كاربر
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است