Sibex سیبکس
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام كرد

افتتاح پروژه های آی تی گیلان، اجرای پایلوت طرح دولت همراه در هفته آتی

افتتاح پروژه های آی تی گیلان، اجرای پایلوت طرح دولت همراه در هفته آتی سیبكس: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینكه امروز پروژه های زیرساختی حوزه آی.تی گیلان با اعتبار 350 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد، خاطرنشان كرد: دولت 80 میلیارد تومان از این اعتبار را متقبل شده و مابقی با كمك سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت گرفته است.


به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، دكتر محمدجواد آذری جهرمی در كمیته تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات كه در استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به برنامه ریزی دولت برای سرمایه گذاری فراوان در حوزه آی.تی، اظهار نمود: این سرمایه گذاری ها با هدف توسعه بخش خصوصی انجام می گردد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینكه امروز پروژه های زیرساختی حوزه آی.تی گیلان با اعتبار 350 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد، خاطرنشان كرد: دولت 80 میلیارد تومان از این اعتبار را متقبل شده و مابقی با كمك سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت گرفته است تا همه شهرستان های گیلان از خدمات 3جی و 4جی بهره مند شوند.
وی با اشاره به اینكه پوشش مخابراتی یكی از اپراتورهای تلفن همراه در بعضی مناطق كشور 100 درصد است، اظهار داشت: سرمایه گذاری در بخش مخابرات تلفن همراه بسیار پرهزینه است بنابراین باید با شناسایی دقیق منطق اقدام نماییم.
پوشش جاده ای گیلان تقویت می شود
آذری جهرمی، شاخص پهنای باند در گیلان را قابل توجه دانست و تصریح كرذ: گیلان یك استان گردشگرپذیر است بنابراین باید متناسب با جمعیت، پوشش جاده ای را تقویت نماییم. هم اكنون برای 50 نقطه گیلان سرمایه گذاری صورت گرفته كه باید به 150 نقطه برسد تا همه مردم از خدمات مخابراتی و موبایلی استفاده كنند.
پایلوت طرح «دولت همراه» در هفته آتی اجرا می شود
وزیر ارتباطات، از اجرای پایلوت طرح «دولت همراه» طی هفته آتی اطلاع داد و متذكر شد: اجرای دولت الكترونیك در جهت شفافیت عملكرد دولت می باشد و بهره وری را بالا می برد. در برنامه ششم ارتقای سه پله ای رتبه ایران در اجرای دولت الكترونیك پیش بینی شده است.
وی با اشاره به اینكه توسعه كسب و كارهای نوپا با دانشگاه میسر می شود، تصریح كرد: این ظرفیت در دانشگاه گیلان وجود دارد.
26 هزار روستا در سراسر كشور امكان اتصال به شبكه دارند
وزیر ارتباطات، اتصال مدارس به شبكه را یكی از وظایف این وزارتخانه دانست و اظهار داشت: هم اكنون 26 هزار روستا در سراسر كشور امكان اتصال به شبكه را دارند. همینطور بخشی از هوشمندسازی مدارس مربوط به وزارت ارتباطات است كه با همكاری وزارت آموزش و پرورش و كمك بخش خصوصی انجام می گردد.
آذری جهرمی، با اشاره به نقش شهرداری در توسعه ارتباطات، اظهار نمود: شهرداری رشت در جهت تولید سایت های شركت های مخابراتی همكاری لازم را با بخش خصوصی داشته باشد. 29 سایت در انتظار مجوز شهرداری رشت جهت طرح تجمیع دكل ها هستند.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به گردشگرپذیر بودن گیلان و افزایش چند برابر جمعیت استان در روزهای تعطیلات، اظهار داشت: باید در تولید زیرساخت های ارتباطاتی گیلان جمعیت 6 میلیونی دیده شود، اما متاسفانه هم اكنون این زیرساخت ها جمعیت شناور گیلان را پوشش نمی دهد.
به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، جبار كوچكی نژاد در كمیته تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات كه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به درخشش خوب وزیر جوان در دولت دوازدهم، اظهار نمود: مقوله ارتباطات و فناوری اطلاعات در دنیای امروز بسیار حائز اهمیت است.
وی با تاكید بر ضرورت تحقق دولت الكترونیك بعنوان یكی از اولویت های مهم و اساسی كشور، اضافه كرد: اگر دولت الكترونیك را كامل و درست عملیاتی نماییم خیلی از مشكلات بخصوص در حوزه خروج ارز حل می شود.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان، فیبر نوری را بستر فعالیت ها در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات دانست و تصریح كرد: این صنعت در گیلان عقب مانده است.
روستاهای گیلان نیازمند پوشش دیتا و تلفن همراه هستند
استاندار گیلان، با اشاره به اینكه توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در گیلان كم هزینه تر از سایر استان هاست، خاطرنشان كرد: روستاهای گیلان نیازمند پوشش دیتا و تلفن همراه هستند تا حضور گردشگران در مناطق غیر ساحلی هم تقویت شود.
به گزارش سیبكس به نقل از ایسنا، دكتر مصطفی سالاری در كمیته تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات كه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استانداری برگزار شد، جمعیت شناور گیلان در روزهای تعطیلات را حدود 5 میلیون دانست و اظهار نمود: استان گیلان پس از تهران و كرج متمركزترین جمعیت بهره بردار از شبكه های مخابراتی را دارد.
وی با تاكید بر ضرورت افزایش درصد پوشش شبكه های مخابراتی در گیلان با هدف توزیع ترافیك جمعیتی، اضافه كرد: گیلان یك استان گردشگرپذیر است، اما نقاط كوری دارد كه فاقد شبكه های مخابراتی است.
استاندار گیلان، با اشاره به فعالیت خوبی اپراتورهای مخابراتی در گیلان، اظهار داشت: برنامه ریزی های خوبی در كمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات استان صورت گرفته كه نیازمند همكاری وزارت هستیم.
سالاری، شبكه های فیبر نوری را نیازمند زمین مناسب برای مسیر انتقال دانست و تصریح كرد: دولت و شركت توانیر زیرساخت های شبكه فیبر نوری را در گیلان فراهم آورد.
این مقام مسئول، با اشاره به اینكه توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در گیلان كم هزینه تر از سایر استان هاست، خاطرنشان كرد: روستاهای گیلان نیازمند پوشش دیتا و تلفن همراه هستند تا حضور گردشگران در مناطق غیر ساحلی هم تقویت شود.1397/02/21
18:46:07
5.0 / 5
4580
این مطلب سیبکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
سیبکس - SibeX

سیبكس

فناوری و محصولات اپل

sibex.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سیبكس محفوظ است